Vyjádření Magistrátu a ČKA k architektonické soutěži na Štvanici

24.10.2013 10:00 | Zprávy

Magistrát hlavního města Prahy a Česká komora architektů reagují na některé zavádějící nebo nepravdivé informace, které se objevily v tisku v souvislosti se soutěží o Návrh řešení využití a rozvoje území ostrova Štvanice.

Vyjádření Magistrátu a ČKA k architektonické soutěži na Štvanici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled přes Vršovice na Pražský hrad

Porota dosud nedokončila posouzení a hodnocení návrhů podaných do druhého kola z důvodu přerušení úkonů v soutěži. K tomu došlo z důvodu zahájení přezkumného řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Žádný z porotců tedy nezná konečný výsledek a nemůže dojít ke zvýhodnění ani znevýhodnění jakékoli osoby v důsledku znalosti jakýchkoli podrobností o průběhu soutěže.

Není pravdou, že by zadavatel nebo jiná osoba porušil anonymitu soutěže nebo v rozporu se zákonem informoval o podrobnostech některé soutěžící před zveřejněním výsledku soutěže, neboť:

- Na jednání dne 7. 2. 2013 soutěžní porota vyloučila jeden soutěžní návrh z důvodu podání po uplynutí soutěžní lhůty a tři soutěžní návrhy, protože neobsahovaly obálku* označenou „zpáteční adresa“.

-  Hlavní město jako zadavatel soutěže rozhodlo o vyloučení těchto návrhů a oznámilo to dotčeným účastníkům soutěže.

- Jeden z vyloučených soutěžících využil svého práva a podal proti rozhodnutí o svém vyloučení námitky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Česko je podle vás bezpečná země

Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Ředitel „Boženy“ Václav Hanč získal Cenu hejtmana

22:42 Litoměřice: Ředitel „Boženy“ Václav Hanč získal Cenu hejtmana

Šest výjimečných osobností pomáhajících rozvoji regionu si převzalo ocenění v rámci 14. ročníku Ceny…