Vyškov: Další chodníky se dočkají zámkové dlažby

13.04.2019 11:45

Místy se chodec brodí v loužích, jinde vyšlápne volnou dlaždici. Zástupci radnice si opět prošli jednotlivé problémové úseky a rozhodli o tom, které chodníky letos dostanou přednost. Další tři miliony korun Vyškov investuje do jejich oprav. Seznam byl projednaný z hlediska rozsahu a priorit, schválili jej radní města.

Vyškov: Další chodníky se dočkají zámkové dlažby
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Nejvíc peněz má spolknout chodník na Sídlišti Osvobození. „Je posledním v dané lokalitě, který zbývá opravit. Jde o chodník z litého asfaltu od okružní křižovatky směrem ke kotelně základní školy. Druhý se pak nachází v Dědické ulici ve směru od náměstí Svobody ke hřbitovu. Jedná se o krátký úsek, rovněž je v dané oblasti posledním neopraveným,“ poznamenal vyškovský místostarosta Roman Celý s tím, že město investice často plánuje po rekonstrukcích plynovodů nebo kanalizací. „Pochopitelně nechceme, aby se opravený chodník znovu rozebíral,“ zdůraznil vyškovský místostarosta.

Dělníci se rovněž zaměří na chodník v ulici Antonína Zápotockého ve směru od Dědické, který dostane zámkovou dlažbu. Překonaná původní dlažba 30 na 30 je také v Nerudově ulici mezi Kašíkovou a Svatopluka Čecha. Také v jejím případě se chodci dočkají zámkové dlažby. Všechny čtyři úseky jsou už schválené.

Místostarosta Celý naznačil, že v dalším období město čekají rozsáhlé rekonstrukce chodníků například v lokalitách Na Vyhlídce nebo Moravská. „V jejich případě zatím připravíme projekční podklady. O tom, zda ještě letos uvolníme další peníze na rekonstrukce  těchto chodníků, budeme rozhodovat podle finančních možností města,“ uzavřel místostarosta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Hledáme nejlepší návrh pro streetartovou malbu

8:38 Kladno: Hledáme nejlepší návrh pro streetartovou malbu

Město vypisuje soutěž o nejlepší streetartovou malbu! Hledáme nejlepší návrh pro objekt TEPO v Litev…