Vyškov: Do nemocnice se dostanete po objížďce

13. 8. 2017 10:43

Úplná uzavírka silnice II/379 v Purkyňově ulici kvůli špatnému stavu kanalizace a vodovodu skončí 30. září. Objízdná trasa mimo nákladní dopravu vede po vyškovských komunikacích. Autobusové zastávky Vyškov, nemocnice jsou v obou směrech dočasně přeložené na silnici II/379 v Purkyňově ulici před křižovatku s ulicí Nosálovskou ve směru do Drnovic. Na zastávkách jsou potřebné informace vyvěšené, na těch dočasných cestující najdou jízdní řády všech linek.

Vyškov: Do nemocnice se dostanete po objížďce
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Do konce října musejí obyvatelé Purkyňovy ulice počítat s pohybem techniky a zvýšenou hlučností. Dělníci postupně obsazují úsek od prodejny Hanácká osiva po areál Nemocnice Vyškov. „Stavební práce probíhají po dílčích celcích, každý má svůj způsob dopravy. Některé části budou spoléhat na provoz pomocí semaforů, jiné se bez nich obejdou. Jsou dvě skupiny pracovníků, takže stavba jde ze dvou stran,“ nastínil výrobně-technický náměstek investora Karel Hájek.

Důvodem prací je stáří a nevyhovující stavebně-technický stav trubního vedení kanalizace a vodovodu. „Objem prací je necelých osmnáct milionů korun. V rámci výměny přepojujeme také domovní přípojky do jednotlivých nemovitostí. Omezení pro obyvatele bude v tomto případě minimální, vždy zhruba na dvě hodiny,“ ujistil Hájek.

Horší je to s dopravním omezením. Začala totiž platit úplná uzavírka silnice II/379. Skončí 30. září. Objízdná trasa mimo nákladní dopravu vede po vyškovských komunikacích. Autobusové zastávky Vyškov, nemocnice jsou v obou směrech dočasně přeložené před křižovatku s ulicí Nosálovskou ve směru do Drnovic.

Stavební zásahy mají skončit nejpozději poslední říjnový den

Na výměnu inženýrských sítí bude navazovat finální pokládka nových živičných povrchů. „Je to vyvolaná investice. Chápeme ji a respektujeme, že výměna je potřeba. Logicky se ke stavebním pracím nabízejí zejména letní měsíce,“ prohlásil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Stavební zásahy mají skončit nejpozději poslední říjnový den. „Omlouváme se tímto obyvatelům i řidičům v dotčené lokalitě za dopravní omezení a zvýšenou hlučnost spojenou se stavebními pracemi,“ dodal za společnost Vodovody a kanalizace Vyškov náměstek Hájek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Těšín: Likvidace jmelí, tentokráte i s pomocí hormonů

20:03 Český Těšín: Likvidace jmelí, tentokráte i s pomocí hormonů

Český Těšín se intenzivně věnuje ošetřování stromů s tím, že letos na samotnou arboristiku opět vyčl…