Vyškov: Několik ulic ve městě zatíží opravy mostů na D1

24.03.2019 16:55

Předposlední březnový den odstartují práce, které budou nejen pro vyškovské řidiče znamenat dopravní omezení. Ředitelství silnic a dálnic totiž naplánovalo opravu mostů na dálničním přivaděči Vyškov-západ. Práce jsou rozdělené na dvě etapy, skončí v druhé polovině srpna.

Vyškov: Několik ulic ve městě zatíží opravy mostů na D1
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

První etapa počítá s tím, že zůstanou otevřené nájezdy a výjezdy, které nepoužívají most nad dálnicí. Ostatní budou uzavřené. „Mosty po celé republice jsou obecně ve špatném stavu. Montáž dopravních opatření odstartuje v sobotu 30. března, následně začne stavební firma most opravovat. Pochopitelně záleží na tom, jak bude dodavatel postupovat, první etapa má nicméně skončit v polovině května. Hned na ni naváže druhá,“ oznámil vedoucí odboru dopravy městského úřadu Petr Buchta.

Ta bude znamenat podstatně větší dopravní zátěž pro několik vyškovských lokalit. Od středy 15. května mají totiž silničáři uzavřít celý západní přivaděč od silnice II/430 vedoucí na Rousínov. Stavební zásahy zahrnují opravu mostu pod přivaděčem a dokončení opravy mostu nad dálnicí. V průběhu druhé etapy tak budou šoféři používat nejbližší sjezdy a nájezdy na dálnici: Vyškov-východ u Marchanic nebo ten na 216. kilometru dálnice u Rousínova. Vedení radnice očekává, že omezení zatíží průjezd městem.

Ředitelství silnic a dálnic nechá umístit přechodné dopravní značení, které navede řidiče nejbližším možným směrem na dálnici. „Nejedná se o akci města. Apelujeme na řidiče, aby byli při průjezdu Vyškovem opatrní. Omezení bude pro obyvatele města velmi zatěžující. Naší snahou bude maximální snížení následků, zajištění bezpečné a plynulé dopravy. Zejména se zaměříme na bezpečnost u škol a přechodů,“ informoval místostarosta Vyškova Roman Celý. Celá akce má skončit 24. srpna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Magistrát se opět otevře 1. června

15:34 Jablonec nad Nisou: Magistrát se opět otevře 1. června

Od začátku června se jablonecký magistrát vrátí k původním úředním hodinám v obou budovách, které by…