Vyškov: Otevřená radnice - město přivítá žáky i pamětníky

06.05.2019 18:30

Je vysoká přes 57 metrů a zájemci musejí vyšlapat 152 schodů. Jakmile je zdolají, za dobré viditelnosti mohou dohlédnout až k račickému zámku nebo na Hostýnské vrchy. Jedna z dominant Masarykova náměstí bude v polovině května přístupná veřejnosti. Radniční věž i zajímavá zákoutí městského úřadu se totiž otevřou při tradičních Dnech s vyškovskou radnicí.

Vyškov: Otevřená radnice - město přivítá žáky i pamětníky
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Vedení města na ně zve v úterý 14. a ve čtvrtek 16. května. Široká veřejnost se od osmé hodiny ranní může podívat do pracovny starosty nebo místostarostů, do obřadní síně, turistického informačního centra, historického sklepa pod radnicí nebo zasedací místnosti zastupitelstva. „Květen už je v našem městě s touto akcí napevno spojený. Vymysleli jsme harmonogram, aby se na různá místa mohli podívat děti z našich škol a školek i pracující. Každoročně si akci nenechá ujít přes tisíc lidí, mateřským a základním školám tradičně nabízíme zajímavý výklad průvodce. Akce je samozřejmě určená pro zájemce všech věkových skupin, chodí se podívat lidé v důchodovém věku, mají na nás často nějaký dotaz nebo podnět,“ připomněl starosta Vyškova Karel Jurka s tím, že na věž mohou lidé vyšlapat po oba dva dny tradičně až do 18 hodin.

Zájemci si prohlédnou také prezentaci vyškovských škol, kronik města a vybraných akcí na odboru školství, kultury a sportu ve 2. patře úřadu, o patro výš uvidí zajímavé modely na odboru územního plánování a rozvoje. „Máme přichystaných několik novinek. Neprozradím je, ale zejména naše nejmenší návštěvníky rozhodně potěší,“ zmínila vyškovská místostarostka Karin Šulcová s tím, že na programu se podílí také Základní umělecká škola Vyškov.

V dopoledních hodinách od 8 do 12 hodin se po oba dny představí s částí výstroje a techniky na Masarykově náměstí strážníci Městské policie Vyškov a Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Vyškova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Těšín: Z důvodu zvýšení čistoty plošně myjeme všechny koše

21:10 Český Těšín: Z důvodu zvýšení čistoty plošně myjeme všechny koše

Momentálně probíhá mytí a dezinfekce odpadkových košů na náměstí. Od příštího týdne budeme umývat ko…