Vyškov: Petardy dolétaly, město reguluje používání pyrotechniky

11.05.2019 14:51

Všeobecně se ví, že noční klid platí mezi 22:00 hodinou večerní a 6:00 hodinou ranní. Po tuto dobu se předpokládá utišení hlučných strojů, hudebních produkcí nebo zastavení prací na stavbě. Zastupitelé nyní schválili novou obecně závaznou vyhlášku města Vyškova č. 1/2019 o nočním klidu.

Vyškov: Petardy dolétaly, město reguluje používání pyrotechniky
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Stanovuje výjimečné případy, zejména slavnosti nebo podobné společenské akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být dodržována.

Ruší tak dokument z roku 2008. „Vyhláška uvádí pro město tradiční a výjimečné akce, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší, konkrétně od půlnoci do šesté hodiny ranní. Mezi takové výjimky patří zavedené akce, jako je Pálení čarodějnic v noci z 30. dubna na 1. května, promítání letního kina pod širým nebem v areálu TJ Sokol Vyškov nebo festival Žán z Vážan na bikrosové dráze,“ vyjmenoval starosta Vyškova Karel Jurka s tím, že noční klid se pak vymezuje dobou od 2:00 do 6:00 hodin v případě silvestrovských oslav a pro letošek ještě festivalu Pod Parou. „Důvod prvního je logický. Vítání nového roku by ztrácelo význam, kdybychom museli bouchnutím šampaňského oslavy ukončit. V případě srpnového hudebního festivalu je důvod takový, že organizátoři již mají nasmlouvaný program do dvou hodin ráno. V příštím roce to bude pouze do půlnoci,“ ujistil starosta Jurka.

Zastupitelé zároveň zvedli ruku pro obecně závaznou vyhlášku města Vyškova č. 2/2019, která reguluje používání zábavní pyrotechniky. Důvodem je to, že bouchání dělobuchů v ulicích města bylo na denním pořádku prakticky celý prosinec. V Česku sice existuje zákon o pyrotechnických výrobcích, ten ale nestanovuje žádná omezení při jejich používání. Vyhláška umožňuje vypouštění petard na veřejných prostranstvích pouze poslední a první den v roce. Po zbytek roku je používání zábavní pyrotechniky na veřejných prostranstvích zakázáno. „Víme, že odpalování rachejtlí a petard tím úplně zabránit nemůžeme, ale alespoň jsme nastavili pravidla, kterých se slušní obyvatelé města budou držet,“ doplnil vyškovský starosta Jurka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň má aktualizovaný standard komunikací

21:16 Plzeň má aktualizovaný standard komunikací

Rada města Plzně schválila 29. června 2020 aktualizaci Plzeňského standardu komunikací (PSK) s platn…