Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

10.04.2021 20:33

Zájem nakupujících i prodejců byl v loňském roce na Masarykově náměstí pokaždé velký, 14. dubna se tak do centra města vrací středeční Vyškovské trhy. Bude nicméně nutné dodržovat vládní pravidla. Konat se zatím budou s omezeným počtem stánků a povinnou dezinfekcí jednou za dva týdny.

Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Omezené jsou i možnosti prodeje: trhovci mohou nabízet ovoce a zeleninu, květiny, osivo a semena, med, mléko a výrobky z něj, vejce, maso a výrobky z něj, včetně živých ryb či pekařské a cukrářské výrobky. Nebude možné prodávat jídlo a pití k okamžité konzumaci. „Stejně jako v loňském roce musí být mezi stánky zachovaný odstup, pochopitelně zajistíme také nádoby s dezinfekcí u každého prodejního místa. Trhovce jsme již oslovili, zájem mají. S ohledem na předchozí zkušenosti a nejasnou situaci okolo vývoje pandemie se bude možné z jejich strany přihlásit pouze na nejbližší termín trhů,“ informoval místostarosta Vyškova Roman Celý.

Tento měsíc tak trhy proběhnou 14. a 28. dubna. Prodej je plánovaný od osmi ráno do pěti hodin odpoledne. „Vládní opatření se konání trhů dotkla už loni na jaře. Tehdy jsme se dohodli tak, že do léta probíhaly každou středu. Zájem si na sklonku dubna vyhodnotíme a případně četnost upravíme,“ zmínil místostarosta.

Nouzový stav v Česku trvá nepřetržitě od loňského 5. října, skončí v neděli 11. dubna. Mnohá opatření budou pokračovat podle pandemického zákona.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5: Výlet s tajenkou „Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“

9:15 Praha 5: Výlet s tajenkou „Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“

„Na začátek turistické sezóny připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupr…