Vyškov: Workshop může radnici přinést řadu nových podnětů

8. 2. 2018 20:32

Na chvíli se stanou „živými knihami“ a před studenty promluví o tom, co je přivedlo do politiky nebo na úřad, co je náplní jejich práce a v jakých oblastech se cítí nejlépe. Vzápětí dostanou prostor samotní středoškoláci se svými dotazy. Vedení Vyškova přijalo pozvání na regionální workshop projektu Můžeš to změnit!

Vyškov: Workshop může radnici přinést řadu nových podnětů
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Uskuteční se ve středu 21. února ve zkušebním sále ve 2. poschodí Besedního domu. Workshop pro studenty startuje v devět hodin ráno. „Setkání bude především o iniciativě studentů. Dostanou příležitost pokládat otázky na různá témata. Cílem je zbořit mýty o politicích a úřednících a ukázat mladším ročníkům, že jsou reální lidé se svými životními příběhy, za kterými stojí výsledky každodenní práce. Studenti si navíc prakticky vyzkouší, že rozhovor s komunálním politikem nebo úředníkem nebolí a může pro ně být přínosný. Studenti se zároveň učí, že podstatnější než stranická příslušnost jsou konstruktivní komunikace a výsledky společné práce,“ popsala ředitelka brněnského spolku Mezigenerace Zdeňka Dubová.

Středoškoláci tak budou hovořit o svých tématech, věcech, které je štvou a chtěli by je ve městě změnit. Závěrem pak výstup z workshopu přetaví do malého projektu. „Autoři těch nejlepších budou projekty prezentovat na dubnové konferenci v Brně. Cílem je pobídnout mladé lidi k aktivnímu zapojení do problematiky města. Předpokládáme, že i vedení Vyškova získá řadu zajímavých podnětů zase od jiné skupiny lidí,“ doplnila Dubová.

Projekt je financovaný z prostředků Erasmus+ a Jihomoravského kraje. Záštitu nad vyškovským workshopem převzal starosta Karel Goldemund.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Zastupitelstvo bude i v příštím roce jednat v tradiční úterky

14:30 Hradec Králové: Zastupitelstvo bude i v příštím roce jednat v tradiční úterky

Jednání Zastupitelstva města Hradce Králové by se měla konat i v příštím roce v úterý odpoledne. Po …