Vyšla mapa Pražské památkové rezervace

24.01.2014 7:29 | Zprávy

Odbor památkové péče Magistrátu hl. m. Prahy vydal na sklonku roku 2013 novou podrobnou mapu Pražské památkové rezervace (PPR). Tato oblast byla v roce 1992 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNECSO.

Vyšla mapa Pražské památkové rezervace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled přes Vršovice na Pražský hrad

„O důvodech, které vedly ke vzniku mapy asi netřeba pochybovat. Oblast, kterou pokrývá, je totiž svojí rozlohou 866 hektarů největší městskou památkovou rezervací na světě. Praha na své památky může být právem hrd, a jedním z našich poslání by mělo být je náležitě propagovat a za tím účelem využít všech možností, které se k tomu nabízí. Tento způsob je navíc velmi prostý, současně ale atraktivní i užitečný zároveň. Byl by hřích ho nevyužít,“ uvádí k tomu náměstek primátora a pražský radní pro kulturu Václav Novotný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrava: Město schválilo prodej strategických pozemků

19:06 Ostrava: Město schválilo prodej strategických pozemků

Zastupitelé města Ostravy na svém březnovém zasedání schválili záměry prodejů strategických pozemků …