Vysoké Mýto: Město připravilo prostor pro stavbu výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby

19.06.2019 19:53

Město Vysoké Mýto dlouhodobě podporuje zdravotnické služby Pardubického kraje ve Vysokém Mýtě. V nedávné době darovalo kraji pozemky a budovu nemocnice v Žižkově ulici a odstranilo nepotřebné objekty z pozemků v areálu nemocnice v Hradecké ulici.

Vysoké Mýto: Město připravilo prostor pro stavbu výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku
reklama

V příštích měsících na jejich místě vyroste nová výjezdová stanice zdravotnické záchranné služby. „V loňském roce jsme v zastupitelstvu města schválili podporu výstavby výjezdové stanice. Na náklady města jsme zajistili demolici nevyužívaného pavilonu a skladu, které stály na pozemcích vybraných pro stavbu stanice,“ řekl starosta František Jiraský a doplnil: „Zavázali jsme se také, že provedeme výsadbu náhradní zeleně a až bude výjezdová stanice dokončena, darujeme pozemek pod stavbou Pardubickému kraji.“

Pardubický kraj v současné době vybírá zhotovitele a pokud všechno půjde podle plánu, tak v srpnu začne stavět. Stavba výjezdové stanice vyjde kraj na 35 milionů korun. S jejím dokončením se počítá nejpozději do konce listopadu 2020.

Ve stejný den, kdy město dokončilo úpravu pozemků určených pro stavbu výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby, se udála další významná událost. V pátek 7. června město předalo Pardubickému kraji areál nemocnice v Žižkově ulici. Tím se otevřel prostor pro koncepční rozvoj budovy, ve které Vysokomýtská nemocnice poskytuje službu následné lůžkové zdravotní péče. Darování nemovitostí schválilo na svém březnovém zasedání zastupitelstvo města a v dubnu zastupitelstvo Pardubického kraje.

„Máme za sebou první etapu převodu pozemků a nemocničních budov z majetku města na Pardubický kraj. Učinili jsme vstřícný krok pro další zkvalitňování podmínek pro poskytování zdravotní péče ve Vysokomýtské nemocnici,“ řekl starosta a dodal: „Doposud měla Vysokomýtská nemocnice areál v Žižkově ulici ve výpůjčce, napříště bude Pardubický kraj, který je jejím zřizovatelem, investovat už do svého majetku.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Mateřinka na Ohradě dostane nový kabát

9:52 Vsetín: Mateřinka na Ohradě dostane nový kabát

Už letos na podzim bude mít budova mateřské školy na Ohradě novou líbivou fasádu. Díky zateplení se …