Vysoké Mýto: Plovárna zahájí provoz v pondělí 10. června

09.06.2019 15:55

Tyršova veřejná plovárna ve Vysokém Mýtě zahájí sezonní provoz v pondělí 10. června. Otevřeno bude mít za příznivého počasí denně od 9.00 do 19.00. Veškeré informace o plovárně, nabídce a ceníku služeb i o aktuálním provozu jsou uvedeny na webových stránkách plovárny ZDE, které jsou také dostupné v nabídce na hlavní straně městských webových stránek.

Vysoké Mýto: Plovárna zahájí provoz v pondělí 10. června
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku
reklama

Tyršova veřejná plovárna, jedna z největších a historicky nejcennějších plováren v České republice, byla vybudována v roce 1933 z prostředků města a tělovýchovné jednoty Sokol, která ji s přestávkami provozovala až do roku 1996, kdy ji převzalo město a svěřilo do péče Technických služeb. Byla to ve své době jedna z největších plováren v Československu a mezi největší a nejatraktivnější se počítá i v České republice.

Vodní plocha měří úctyhodných 98 metrů krát 58 metrů s hloubkou od 10 do 160 centimetrů, přilehlý bazén pak 50 metrů krát 12 metrů s hloubkou od 2 do 3 metrů. Při napouštění se do ní každoročně vejde 7000 metrů krychlových vody z našeho vlastního hloubkového vrtu. Voda je čerpána z hloubky 230 metrů, díky čemuž má už při napouštění přijatelných 18° C.

Plovárna si od svého vzniku podržela v některých svých částech (hlavní budova nebo dřevěné kabinky) svůj starobylý ráz, a proto byla stará budova v roce 2001 prohlášena za kulturní památku. Plovárna se dodnes řadí mezi nejkrásnější plovárny v republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: 19 měsíců a 19 dní – tak dlouho se stavěl bazén

20:51 Šumperk: 19 měsíců a 19 dní – tak dlouho se stavěl bazén

Přesně 19 měsíců a stejný počet dní trvala modernizace krytého bazénu Na Benátkách v Šumperku. Předá…