„Z našich průzkumů vyplynulo, že lidé nemají dostatek prostředků na pořízení nového kotle, protože kotlíkovou dotaci dostanou vyplacenu až po jeho nákupu a instalaci. Naše 60tisícová půjčka jim toto období pomůže překlenout. Dlužnou částku musí po získání dotace městu do 30 dnů vrátit," uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.
Městská kotlíková půjčka má přímou vazbu na kotlíkové dotace. K žádosti musí lidé předložit smlouvu o poskytnutí kotlíkové dotace. Zároveň musí vlastnit rodinný dům či byt, na území Bohumína, který se vytápí pomocí kotle na tuhá paliva, a městu nic nedlužit. Kontaktní osobou pro vyřízení půjčky je Ivana Balgová (e-mail: balgova.ivana@mubo.cz, tel.: 596 092 187, kancelář č A 215). U ní získají informace nejen o kotlíkové půjčce, ale také o dotacích.
Moravskoslezský kraj přijal do konce března 4 633 žádostí o kotlíkovou dotaci. Obyvatelé kraje žádají o 606 milionů korun. O výměnu starých kotlů za nové nízkoemisní požádalo u Moravskoslezského kraje 124 Bohumíňáků. Patří v kraji s Ostravskými (430 žádostí) a Třineckými (133 žádostí) mezi vůbec nejaktivnější žadatele.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV