Žatec: Město zkouší, jak přilákat chybějící lékaře. Mohou dostat až dva miliony korun

02.04.2024 10:28 | Tisková zpráva

Nedostatek lékařů v Žatci je dlouholetým problémem. Nechybí jen v nemocnici, ale také v praktických ambulancích. Žatečané často nemají jinou možnost, než hledat svého praktického nebo zubního lékaře třeba i desítky kilometrů daleko.

Žatec: Město zkouší, jak přilákat chybějící lékaře. Mohou dostat až dva miliony korun
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.

Změnit se to snaží město různými kroky, jedním z nich je nabídka finančních výhod. Zastupitelstvo města na svém únorovém jednání schválilo Dotační program na podporu dostupnosti primární péče na území města Žatce a jeho místních částí. Aktuálně je v programu připravena částka 1,5 milionu korun, které jsou určené k tomu, aby posílili zájem lékařů o působení v Žatci. Jde hlavně o obory praktický lékař, pediatr a stomatolog.

„Předmětem dotace je finanční příspěvek členěný na motivační bonus pro nového lékaře a příspěvek na úhradu výdajů spojených s pořízením a materiálně technickým vybavením zdravotnického zařízení poskytovatele zdravotních služeb a jeho provozem,“ uváděla důvodová zpráva pro jednání zastupitelstva. Dotaci mohou využít i ambulance či zdravotnické zařízení, které v Žatci díky novému lékaři zvýší svou dosavadní kapacitu.

Nejde o první finanční motivaci pro zdravotníky ze strany města, už před časem zastupitelé schválili možnost peněžní podpory pro studující lékaře či zdravotní sestry. Podobné kroky dělají i další města či Ústecký kraj, protože zdravotníci chybí všude. Zájemci z řad lékařů o působení v Žatci mohou například využít i souběhu obou nabídek. „Kdo se přihlásí v Žatci, že by si otevřel ordinaci, můžeme ho podpořit částkou půl milionu. V návaznosti s krajem to dělá až 2 miliony korun,“ potvrdil starosta Žatce Radim Laibl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Místní diskutovali o podobě páteřní ulice v Droždíně

20:27 Olomouc: Místní diskutovali o podobě páteřní ulice v Droždíně

Zpomalení dopravy a větší bezpečnost. To jsou v kostce hlavní záměry přestavby páteřní ulice v Drožd…