Žatec: Výročí tragédie Českého Malína i návratu Čechů z Volyně do vlasti

24.07.2023 10:32 | Tisková zpráva
autor: PV

Stovky obětí si vyžádala tragédie, k níž došlo 13. července 1943 na Volyni. Nacisté tam vypálili obec Český Malín, při čemž zavraždili 374 volyňských Čechů včetně 105 dětí. Další desítky mrtvých byly ukrajinské národnosti.

Žatec: Výročí tragédie Českého Malína i návratu Čechů z Volyně do vlasti
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.

Tragédii, která je srovnatelná s vyhlazením českých obcí Lidice, Ležáky či Javoříčko, si 22. července připomněli účastníci vzpomínkové akce 80. výročí vypálení Českého Malína na Volyni. Setkání proběhlo u památníku obětem Českého Malína u městského hřbitova v Pražské ulici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Horácká aréna má titul i nominaci architektů

16:09 Jihlava: Horácká aréna má titul i nominaci architektů

Horácká aréna uspěla ve Stavbě Vysočiny a dostala se mezi 25 staveb České ceny za architekturu. V Ce…