Zlín: Město obnovuje oblíbenou stezku zdraví pod Tlustou horou

25.12.2020 7:34 | Zprávy
autor: PV

Stezka zdraví, realizovaná na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou, nabízí pro obyvatele města spoustu možností pro aktivní trávení volného času.

Zlín: Město obnovuje oblíbenou stezku zdraví pod Tlustou horou
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

Jde o aktivity jako běh, posilování, rodinné výlety a vycházky. K jádrovému území Stezky zdraví, kde se nachází lesní altán, lanová visutá lávka a čtyři stanoviště se cvičebními prvky nyní vede několik značených přístupových tras a také 2 okruhové trasy.

„Jsem rád, že se nám podařilo obnovit Stezku zdraví. Vytvořili jsme nové turistické značení, které je provedeno pomocí barevných trojúhelníků. Zeleně jsou označeny přístupové trasy k jádrovému území, modře je označen okruh Podhořím (1,6 km) a červeně okruh kolem Tlusté hory (4,5 km). Věřím, že nejen občané města Zlína ocení nové trasy na procházky, běh, nordic walking či horskou cyklistiku. Trasy jsou vyznačeny i na Mapy.cz a to přerušovanými čarami. Děkuji Odboru městské zeleně a Oddělení cestovního ruchu, kteří podpořily obnovu této stezky,“ popsal kartograf Martin Gabryš, který spolu s bratrem Vojtěchem a Martinem Pallou vytvořili nové turistické značení.

Součástí Stezky zdraví mají být také informační tabule, které budou instalovány na jaře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.