Zlín: Návštěvní rekord je překonán

07.10.2015 18:20

Zlínská zoo slaví úspěch. Od začátku roku navštívilo areál zoo více než 585 000 návštěvníků. Již nyní je tímto počtem překonána návštěvnost zoo za celý loňský rok.

Zlín: Návštěvní rekord je překonán
Foto: wikipedia
Popisek: Zoo Zlín.
reklama

„Když jsme na začátku letošního roku hodnotili návštěvnost roku 2014, považovali jsme ji za naprosto mimořádnou a byli připraveni na to, že stejný úspěch se letos nemusí opakovat. Skutečnost však předčila naše veškerá očekávání. Za devět měsíců zavítalo do zlínské zoo více návštěvníků než za celý uplynulý loňský rok. Pro nás to znamená velké ocenění našich realizovaných investic v podobě nových pavilonů, expozic, rozvoje celého areálu a také ocenění práce všech 90 zaměstnanců. Chtěl bych všem návštěvníkům a příznivcům zlínské zoo velmi poděkovat za jejich přízeň a podporu. Nesmírně si jí vážíme,“ shrnuje dosavadní vývoj návštěvnosti ředitel zoo Roman Horský.

Roční návštěvnost zoo s velkou pravděpodobností poprvé v historii  překročí  hranici 600 000 osob.„I v těch nejoptimističtějších odhadech jsme za magickou roční návštěvnost považovali 550 000 osob. Vždyť ještě před 15 lety se návštěvnost zoo pohybovala kolem 300 000 osob,“ vysvětluje Roman Horský.

Dosažení počtu 600 000 návštěvníků je pro ZOO Zlín mimořádnou událostí. Pro jubilejního návštěvníka je připraveno hned několik dárků. „Připravili jsme pro něj permanentní klubovou kartu ZOO Zlín Family, prohlídku areálu zoo s průvodcem, dárky ze zoo a díky dlouhodobé spolupráci s Lázněmi Luhačovice také víkendový pobyt pro dvě osoby v Luhačovicích, “ upřesnil Roman Horský. Podle odhadů by měl 600 000 návštěvník vstoupit do zlínské zoo v průběhu následujících 14 dnů.

Zlínská zoologická zahrada je nejvyhledávanějším turistickým cílem Zlínského kraje a druhou nejnavštěvovanější českou zoo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Zvýšená dezinfekce města postřikem a ozonovými generátory

16:43 Domažlice: Zvýšená dezinfekce města postřikem a ozonovými generátory

Je všeobecně známo, že Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť 2020, konané o víkendu 15. a 16. srpna, s…