Zlín: Od pondělí se částečně otevřou školy a školská zařízení

10.04.2021 14:27

Vedení Zlínského kraje se dohodlo ve čtvrtek 8. dubna v součinnosti s Hygienickou stanicí Zlínského kraje a Ministerstvem zdravotnictví o zařazení Zlínského kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky.

Zlín: Od pondělí se částečně otevřou školy a školská zařízení
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Otevření škol a školských zařízení od 12. dubna se tak týká i statutárního města Zlín. Do škol se rotačně vrátí žáci prvních stupňů základních škol. Do školek se současně vrátí předškoláci, ale maximálně v 15členných skupinách. „Rodiče žáků budou podrobněji informování řediteli prostřednictvím webových stránek škol a školských zařízení a elektronických žákovských knížek,“ sdělila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

Nástupem do škol se zajistí nejen možnost vzdělávání dětí, žáků a studentů, ale zároveň bude možno zamezit dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy. A to díky pravidelnému testování školáků a zaměstnanců školy, které bude probíhat vždy dvakrát do týdne.

Zákonní zástupci dětí mají různé názory na organizaci a podmínky znovuotevření škol. Bohužel, zřizovatel ani ředitel školy nejsou oprávněni měnit rozhodnutí a  nařízení vlády a odpovědných ministerstev.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc znovu městem květin, kde budou mít nejkrásnější výzdobu?

21:16 Olomouc znovu městem květin, kde budou mít nejkrásnější výzdobu?

Nejen záhony v ulicích a rozkvetlé parky mohou být ozdobou Olomouce. Jako město květin by Olomouc mě…