Zlín: Radnice hostila žáky – členy školních parlamentů

3. 2. 2020 8:32

V obřadní síni zlínské radnice se uskutečnilo setkání žáků – členů školních parlamentů. Pozvání Odboru školství Magistrátu města Zlína přijalo 13 zástupců zlínských základních škol a 2 zástupci škol okolních obcí, včetně 24 žáků, kteří se aktivně podílí na vedení školních parlamentů. Na programu úvodního setkání konaného v rámci projektu Místní akční plán (MAP) rozvoje vzdělávání v ORP Zlín II bylo vzájemné seznámení členů žákovských parlamentů a jejich obeznámení s principem fungování místního zastupitelstva. Poté byl čas vyhrazen na sdílení dosavadních zkušeností a představení zajímavé možnosti spolupráce.

Zlín: Radnice hostila žáky – členy školních parlamentů
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín
reklama

„Místní akční plán rozvoje vzdělávání II (výzva MAP II) je prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního inkluzivního vzdělávání dětí a žáků. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Prostor pro představení dostal i nový projekt Tvoříme školu. Má žákům v projektu zapojených základních škol vytvořit prostředí, ve kterém si mohou navrhnout jakýkoliv projekt a na základě demokratických principů obhájit ho před vedením školy a uvést v život.

„Praktický kontakt s demokracií je pro žáky opravdovou výzvou. V projektu Tvoříme školu bude záležet jen na jejich schopnostech, jak dokáží svůj navržený projekt na základě argumentace obhájit a získat tak prostor pro jeho realizaci,“ vysvětlila Kateřina Francová.

Z rozpočtu města bude pro každou školu, kterou zřizuje statutární město Zlín, uvolněna částka ve výši 30 tisíc Kč.

Školní parlament je místo, kde se setkávají žáci s učiteli a vedením školy. Jeho fungování napomáhá zlepšovat komunikaci, umožňuje dětem prosazovat vlastní návrhy k chodu školy a vyjadřovat se na bezpečném místě k problémům, které během vzdělávacího procesu nastanou. Žáci díky parlamentu lépe chápou svá práva a vnímají své povinnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

21:23 Zlín: Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistr…