Zlín: Sazovice pod vodou a bez elektřiny. Cvičení krizového štábu města

07.06.2016 12:28 | Zprávy

V obci Sazovice na Zlínsku byl hejtmanem Zlínského kraje vyhlášen Stav nebezpečí. Kvůli nárazovým větrům a silnému, dlouhotrvajícímu dešti došlo v noci k závalům a polomům, poškozen byl most a sesuly se části několika domů. Na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje.

Zlín: Sazovice pod vodou a bez elektřiny. Cvičení krizového štábu města
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Takové zadání má dnešní cvičení Krizového štábu Obce s rozšířenou působností Zlín. Jeho cílem je připravit všechny zúčastněné složky na případný skutečný zásah. „Události v Evropě, ale i v České republice v těchto dnech ukazují, že k těmto výjimečným situacím dochází. Musíme být připravení. Přívalových dešťů rok od roku přibývá,“ prohlásil primátor města Zlína Miroslav Adámek, který krizový štáb svolal a řídí jeho činnost. „Zákon nám ukládá pořádat tato cvičení alespoň jednou každý rok. Určitě jsou potřeba,“ ujistil náměstek primátora Ondřej Běták.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl: UNESCO místa mají otevřeno celoročně

19:06 Litomyšl: UNESCO místa mají otevřeno celoročně

Již podruhé se k celoročně otevřeným památkám připojí i Státní zámek Litomyšl.