Zlín: Turisté se pustili do velkého úklidu, vyčistili trasu v Mladcovských kopcích

07.12.2017 20:37 | Zprávy
autor: PV

Na podzim jste mohli v lesích okolo Zlína potkat turisty s netradiční výbavou. Místo holí a batohů si nesli pytle na odpad a ochranné pracovní pomůcky. Zlínští turisté se totiž pustili do čištění turistických tras od odpadků, které tam zanechali „rádoby“ milovníci přírody a někteří bezohlední výletníci.

Zlín: Turisté se pustili do velkého úklidu, vyčistili trasu v Mladcovských kopcích
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Zavázali jsme se, že letos uskutečníme dvě brigády. Na sraz na konečné MHD Kocanda dorazili čtyři členové našeho odboru. Po modré značce jsme se vydali k severu. Vybaveni pytli a rukavicemi jsme začali sbírat vše, co do přírody nepatří - petky, papíry, láhve, střepy, obkladačky, obaly od potravin, krabičky od cigaret, fólie PVC, plechovky od piva, gumové zástěrky od auta nebo poklice z kola auta a další odpadky. Jak jsme se vzdalovali od civilizace, odpadků ubývalo,“ prozradil Jiří Tomáš, předseda KČT Zlín. První dva plné pytle zanechali turisté na rozcestí modré a žluté Pod Rozhlednou. Po žluté značce pak turisté pokračovali ve směru Soudná.

„Než jsme došli na Soudnou, naplnili jsme další dva pytle. To už jsem zavolal na Odbor životního prostředí zlínského magistrátu a oznámil, kde jsme pytle zanechali, aby je bylo možno odvézt. Za závorou po žluté směr Zboženské rybníky odpadky téměř nebyly, takže jsme si mohli užívat příjemné procházky podzimní přírodou,“ doplnil Jiří Tomáš. Po pauze na svačinu byl před dobrovolníky poslední úsek k Mladcové. Odpadků opět přibylo, takže u Bartošova domu zanechali další dva plné pytle.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…