Zlín: Turisté se pustili do velkého úklidu, vyčistili trasu v Mladcovských kopcích

07.12.2017 20:37

Na podzim jste mohli v lesích okolo Zlína potkat turisty s netradiční výbavou. Místo holí a batohů si nesli pytle na odpad a ochranné pracovní pomůcky. Zlínští turisté se totiž pustili do čištění turistických tras od odpadků, které tam zanechali „rádoby“ milovníci přírody a někteří bezohlední výletníci.

Zlín: Turisté se pustili do velkého úklidu, vyčistili trasu v Mladcovských kopcích
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

„Zavázali jsme se, že letos uskutečníme dvě brigády. Na sraz na konečné MHD Kocanda dorazili čtyři členové našeho odboru. Po modré značce jsme se vydali k severu. Vybaveni pytli a rukavicemi jsme začali sbírat vše, co do přírody nepatří - petky, papíry, láhve, střepy, obkladačky, obaly od potravin, krabičky od cigaret, fólie PVC, plechovky od piva, gumové zástěrky od auta nebo poklice z kola auta a další odpadky. Jak jsme se vzdalovali od civilizace, odpadků ubývalo,“ prozradil Jiří Tomáš, předseda KČT Zlín. První dva plné pytle zanechali turisté na rozcestí modré a žluté Pod Rozhlednou. Po žluté značce pak turisté pokračovali ve směru Soudná.

„Než jsme došli na Soudnou, naplnili jsme další dva pytle. To už jsem zavolal na Odbor životního prostředí zlínského magistrátu a oznámil, kde jsme pytle zanechali, aby je bylo možno odvézt. Za závorou po žluté směr Zboženské rybníky odpadky téměř nebyly, takže jsme si mohli užívat příjemné procházky podzimní přírodou,“ doplnil Jiří Tomáš. Po pauze na svačinu byl před dobrovolníky poslední úsek k Mladcové. Odpadků opět přibylo, takže u Bartošova domu zanechali další dva plné pytle.

„Akce se určitě vydařila a splnila účel. Ušli jsme deset kilometrů s převýšením 200 metrů. Trochu unaveni, ale s dobrým pocitem jsme se vrátili domů. Poděkování patří všem čtyřem turistům,“ zakončil předseda turistů. K poděkování se přidává i zlínský magistrát.

„Každoročně organizujeme úklidové akce, kterých se účastní řada dobrovolníků. Když však někdo takovou akci uspořádá navíc sám, je to určitě hodné obdivu. Turisté si za péči o přírodu zaslouží poděkování a uznání,“ vzkázala Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. Samotný odvoz pytlů s odpadem pak na základě objednávky Odboru životního prostředí uskutečnily Technické služby Zlín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Písek: Začíná další etapa regenerace sídliště Jih

13:46 Písek: Začíná další etapa regenerace sídliště Jih

Třetí etapou pokračuje regenerace sídliště Jih v Písku. Město předalo 12. července 2018 staveniště z…