Zlín: Ve městě budou dva festivaly architektury

24.09.2023 7:31 | Tisková zpráva

Komentované prohlídky zlínskou architekturou, přednášku, výstavu a také tři filmy nabídnou od soboty 30. září do středy 4. října letošní festivaly Den architektury a Film a architektura.

Zlín: Ve městě budou dva festivaly architektury
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Obě akce pořádá spolek Kruh ve spolupráci s místními organizacemi a iniciativami. Program připravil spolek aArchitektura, Zlínský architektonický manuál, Kancelář architekta města Zlína, Památník Tomáše Bati a Zikmundova vila. Všechny připravené akce budou přístupné zdarma.

Letošní motto festivalu Den architektury zní Objev konstrukce! Program cílí na výjimečná konstrukční řešení staveb z 19. století, ale také na industriální odkaz objektů postavených ve 20. a 21. století. V plánu je procházka po bývalém továrním areálu firmy Baťa a prohlídka budovy Centroprojektu. Festival, jenž pravidelně připomíná výročí významných osobností architektury, se tentokrát zaměří na Karla Pragera, jednoho z nejvýraznějších představitelů poválečné éry. Pořadatelé představí panelový dům v Otrokovicích, který Prager navrhl společně s Karlem Janů v roce 1953.

V rámci festivalu bude zdarma zpřístupněn i Památník Tomáše Bati.

Kompletní program obou festivalů si můžete přečíst ZDE v sekci aktuality.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

13:05 V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevřelo třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na…