Zlín: Veřejnost magistrátu sdělila vlastní náměty rozvoje města

23.11.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

Město Zlín zpracovává Strategii rozvoje statutárního města Zlína do roku 2030, která se zaměří na budoucí rozvoj města. Strategie Zlín 2030 se zpracovává se zapojením zástupců politické reprezentace města, pracovníků Magistrátu města Zlína, zástupců významných organizací a institucí ve městě, odborných expertů a veřejnosti.

Zlín: Veřejnost magistrátu sdělila vlastní náměty rozvoje města
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Od 16. 10. do 30. 10. 2020 měla veřejnost možnost zasílat své připomínky a náměty k analytické část, v rámci které byla sbírána data o městě Zlíně. Tyto data vychází ze statistik, studií, koncepcí, od občanů, podnikatelů, osobností a stakeholderů, členů pracovních skupin a podobně a byla zpracována analýza současného stavu města v šesti tematických oblastech. Jde o témata: Územní plánování a urbanismus, Kvalita života, Vzdělávání, Bezpečnost, Doprava a technická infrastruktura, Vstřícné město. Na závěr této první části strategie byly nejpodstatnější zjištění o městě zpracovány do SWOT analýz – definování silných, slabých stránek města, příležitostí a hrozeb pro město. Z této první analytické části bude vycházet část návrhová, v rámci které bude definována vize města a se členy pracovních skupin budou navrhovány opatření a projekty, které povedou k naplnění vize města.

Od veřejnosti město obdrželo 17 připomínek. 10 k oblasti Doprava a technická infrastruktura, 3 k oblasti Vstřícné město, 2 k oblasti Vzdělávání a 2 připomínky k oblasti Kvalita života).

V rámci oblasti dopravy ve městě veřejnost doporučuje zaměřit se na rozvoj alternativní dopravy a tyto způsoby dopravy (převážně na krátké vzdálenosti), jako je chůze, jízda na kole a přeprava MHD, dostatečně propagovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…