Zlín: Zítra se koná jubilejní dvacátý Lešetínský fašank

15. 2. 2019 16:54

Zlínské obyvatele obveselí již dvacátý ročník Lešetínského fašanku. Uskuteční se v sobotu 16. února od 10 hodin a tématem, které tentokrát pořadatelé zvolili, bude "ŽLUTOMODRÝZLÍN". Co se pod tímto názvem skrývá?

Zlín: Zítra se koná jubilejní dvacátý Lešetínský fašank
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

„Fantazii se v tomto směru meze nekladou. Návštěvníci se mohou připojit k průvodu například v dobových baťovských kostýmech, jako hokejoví či fotbaloví fanoušci, nebo i v tradičních masopustních maskách,“ vysvětlila za jednoho z pořadatelů Spolku „LešetínZlín“ Zuzana Baťová.

Každý, kdo přijde v masce má od pořadatelů jistou bezplatnou poukázku na pivo a klobásu, děti, které se zapojí do průvodu a přijdou v masce obdrží drobné dárky.

„Věřím, že si tento jubilejní ročník účastníci průvodu při obchůzce ulic či pohoštění u starousedlíků opravdu užijí,“ dodala Zuzana Baťová.

Masopustní veselice, která je stále více oblíbená mezi místními obyvateli, začíná na ulici Lešetín I, Lešetín II, na parkovišti u hotelu Baltaci a také na ulici Kvítková ve Zlíně a v prostoru mezi ulicemi Lešetín I a Lešetín II. Ten bude z tohoto důvodu dopravně uzavřen. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny a v horní části právě přes ulici Kvítkovou.

Dojde i na pochovávání basy

Kromě tradičního maškarního průvodu, který prochází ulicemi za velké podpory tamních obyvatel se bude konat i pochovávání basy. V ulicích budou k dispozici dva pivní stany s občerstvením a dvě hudební scény, na kterých vystoupí dětský folklorní soubor Vonička a hudební skupiny, např. brněnský recesistický soubor Ukulele Troublemakers, cimbálová muzika Paléska, hudební skupiny Podjezd či Blues Station.Na druhé hudební scéně proběhne soutěž hudebních kapel.

Návštěvníci Fašanku budou moci ochutnat v Hospůdce U Kovárny i přímo na lešetínských ulicích pravou domácí zabijačku a podívat se na práci uměleckých kovářů, řezníků, řezbářů a jiných řemeslníků. Připraven bude také kolotoč pro děti, skákací hrad a stánky s občerstvením.

Tradiční akci pořádá Spolek „LešetínZlín“ ve spolupráci s Hospůdkou U Kovárny a hotelem Baltaci. Akci podporuje statutární město Zlín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5 schválila Akční plán rozvoje sociálních služeb na rok 2021

8:38 Praha 5 schválila Akční plán rozvoje sociálních služeb na rok 2021

Rada městské části Praha 5 schválila dne 18. prosince 2020 Akční plán rozvoje sociálních služeb a sl…