Zlín se o víkendu vánočně rozsvítí

28.11.2020 17:02

Vánoce se letos Zlínu nevyhnou, budou však jiné, než bývalo zvykem. V ulicích města a na náměstí Míru je již nainstalováno vánoční osvětlení, nazdoben je i vánoční strom, který se rozsvítí z důvodu vládních nařízení bez účasti veřejnosti.

Zlín se o víkendu vánočně rozsvítí
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

S ohledem na současnou situaci bylo město Zlín nuceno upustit od realizace adventního programu na zlínském náměstí Míru včetně vánočního jarmarku. Adventní čas se tak ponese ve zcela jiném duchu, než bývalo zvykem. Náměstí Míru, kde v minulých letech probíhal vánoční jarmark, bude bohatě vánočně nazdobeno. Tradičně nebudou chybět ozdobené stromy a kašna, betlém a samozřejmě vánoční strom. Nově přibude osvětlení budovy radnice a další vánoční dekorace.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21328 lidí

Vánoční strom letos poprvé rozsvítí primátor města Zlína Jiří Korec v neděli 29. listopadu netradičně prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí města nebo Mobilního rozhlasu. Pro zvukový hudební podklad letošního rozsvícení zlínského vánočního stromu byl použitý úryvek z básně "Čtvrtá Pastorální" známého zlínského spisovatele a básníka Antonína Bajaji. Svoji sbírku adventních veršů "Pastorální" vydal už začátkem 90. let. Při psaní jednotlivých pastorálních básní se Antonín Bajaja inspiroval známým biblickým příběhem narození Ježíška, který přebásnil do poetických příběhů, z nichž právě jeden "ožije" při letošním rozsvícení vánočního stromu ve Zlíně.

„Rozsvícení vánočního stromu společně s občany města byl pro mě krásný začátek předvánočního času. Zrušení programu Adventního Zlína a vánočního jarmarku mě velmi mrzí. Stále jsme pracovali na přípravách a věřili, že se nám podaří přinést tradiční vánoční atmosféru v podobě Adventního Zlína tak, jak jsme byli zvyklí v loňských letech. Vláda stále vánoční trhy nedoporučuje a avizuje, že i nadále bude platit zákaz prodeje občerstvení ke konzumaci na místě. Uvažujeme však nad náhradním programem, v případě, že budou vládní nařízení uvolněna,“ sdělil zlínský primátor Jiří Korec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…