Vybudování nových adrenalinových tras s rozdílnou úrovní obtížností potrvá přibližně jeden rok a přijde na 13 miliónů korun. Pětaosmdesát procent nákladů na výstavbu adrenalinového podzemí pokryje dotace z Evropské unie.
Labyrint chodeb pod centrem Znojma má v současné době cca 30 kilometrů chodeb. S jeho zpřístupněním začalo Znojmo v sedmdesátých letech minulého století. Svým rozsahem dnes patří znojemské podzemí k největším bludištím ve střední Evropě. Jihomoravský kraj loni zařadil znojemské podzemí mezi TOP 3 turistické cíle jižní Moravy.
K dalšímu zatraktivnění znojemského podzemí vypracovala znojemská radnice projekt na vybudování tří nových adrenalinových tras. Práce na nových trasách by měly začít letos v dubnu a skončí příští rok v lednu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: znojmocity.cz