Znojmo: Bude rozšířena kapacita mateřských škol

08.08.2022 13:29 | Tisková zpráva

V rámci balíčku První pomoci vznikne ve Znojmě pro nejmenší nová třída mateřské školy. Bude určena pro děti již od dvou let. Město Znojmo ve spolupráci se ZŠ a MŠ Pražská připravuje realizaci zcela nové třídy v mateřské škole na ulici Slovenská. „Uvědomujeme si nutnost navyšování kapacit mateřských škol i zvyšující se poptávku po umístění mladších dětí, proto jsme se také rozhodli pro tento krok,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka.

Znojmo: Bude rozšířena kapacita mateřských škol
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Třída vznikne přestavbou části objektu školy, která byla nevyužita. Rada města na svém posledním jednání schválila realizační firmu S-A-S STAVBY spol. s r. o., která zajistí přestavbu dvou stávajících tříd. Místo nich vznikne třída mateřské školy s novým sociálním zázemím. Vybourána bude příčka mezi místnostmi, třída dostane nové podlahy, omítky, vyměněny budou dveře, radiátory, nová elektroinstalace, vybudováno bude nové sociální zázemí a třída bude vybavena novým nábytkem. Město zde investuje bezmála 3,3 milionů korun.

Zahájeny byly také nezbytné administrativní kroky. „Chceme vše připravit co nejdříve, aby mohl být provoz zahájen na konci letošního roku nebo na jaře roku příštího. Našim cílem je dát rodičům možnost využít například dřívější návrat do zaměstnání,“ doplňuje místostarosta města Znojma Jan Grois, který má v gesci právě oblast školství.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Žádosti o granty se budou podávat elektronicky

8:38 Mladá Boleslav: Žádosti o granty se budou podávat elektronicky

Rada města Mladá Boleslav rozhodla o vyhlášení grantového programu na podporu využití volného času v…