Znojmo: Dotace sportovním oddílům i organizátorům kulturních akcí

28.02.2024 10:23 | Tisková zpráva
autor: PV

Zastupitelé na svém únorovém zasedání schválili žádosti o dotace na podporu sportu a kultury od těch žadatelů, kteří žádali o dotaci vyšší než 250 tisíc korun na jednu žádost.

Znojmo: Dotace sportovním oddílům i organizátorům kulturních akcí
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Dotace sportovním klubům

V dotačním programu Podpora sportu ve městě Znojmě v roce 2024 bylo přijato celkem 45 žádostí o dotaci, z toho 19 žádostí s požadovanou výší dotace vyšší než 250 tisíc korun. „Nejvyšší příspěvky míří na podporu sportovních oddílů, které mají v našem městě tradici a reprezentují naše město za jeho hranicemi. Zvláštní pozornost pak věnujeme těm klubům, které se věnují dětem a mladým sportovcům. Při rozhodovávání přihlížíme také doporučení sportovní komise i odboru školství, kultury a památkové péče, který celý systém dotací zpracovává,“ naznačila systém rozdělování finančních příspěvků starostka města Ivana Solařová.

Hokejovým Orlům půjdou ve formě dotace čtyři miliony korun, fotbalovému 1. SC milion. Hokejové mládeži byly schváleny čtyři miliony korun. Vyšší dotace než loni půjde mladým fotbalistům z 1. SC, oddílům pod TJ Znojmo i plavcům. 1. SC mládeži byl schválen příspěvek ve výši tři miliony, florbalistům dva miliony, 850 tisíc si rozdělí sportovci z oddílu amerického fotbalu, atletiky, kanoistiky a basketbalu. Celých 600 tisíc zastupitelé schválili Plaveckému klubu, půl milionu korun TJ plavání, 750 000 korun Volejbalovému klubu Znojmo – Přímětice a 300 000 TJ Sokolu Přímětice. Mezi dalšími příjemci dotací jsou například Tenisový klub, Klub sportovní gymnastiky nebo Sokol Znojmo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.