Znojmo: Kolumbus pomohl již 416 žákům a studentům, pokračovat bude i letos

26.01.2019 15:51 | Zprávy

Projekt Kolumbus pokračuje i letos a s ním i jeho část Znojmo mluví anglicky. Žáci základních škol, studenti i čerství absolventi s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech tak mohou o proplácení úspěšně složeného certifikátu z angličtiny i němčiny žádat i v roce 2019. Kromě toho pokračuje podpora výuky jazyků přímo na školách, které město zřizuje.

Znojmo: Kolumbus pomohl již 416 žákům a studentům, pokračovat bude i letos
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Z projektu Znojmo mluví anglicky mám vážně radost. Zavést ho v roce 2013 byl krok správným směrem, protože dobré jazykové vybavení je dnes už opravdovou nutností. Každý rok evidujeme velký zájem o proplácení jazykových certifikátů, což je skvělé. Celkem jsme proplatili už 416 certifikátů, přičemž 76 z nich jsme proplatili vloni. A pokračovat chceme i letos,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

V rozpočtu na rok 2019 je na proplácení úspěšně složených jazykových certifikátů opět vyčleněna částka 1 000 000 korun. Podmínky proplácení jsou k nalezení na webových stránkách ZDE v sekci Znojmo mluví anglicky. Žádost o proplácení je ke stažení na webu města ZDE pod Odborem školství, kultury a památkové péče v sekci Tiskopisy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Nemocnice bude mít nový pavilon i parkovací dům

22:05 Jihlava: Nemocnice bude mít nový pavilon i parkovací dům

Příprava výstavby Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče a parkovacího domu s kapacitou…