Znojmo: Na Festival vína přišlo 7500 lidí

14.05.2018 6:34

Termín 8. května patřil ve Znojmě již podesáté Festivalu vína VOC Znojmo. Milovníci kvalitního vína, dobré hudby a lahodné gastronomie zaplnili nejen Horní náměstí, kde probíhal hlavní program, ale i přilehlé odrůdové ulice – Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí.

Znojmo: Na Festival vína přišlo 7500 lidí
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Festival se nám vydařil na jedničku. Chtěl bych proto jménem vinařů poděkovat všem, kteří festival podpořili a kteří se podíleli na jeho organizaci. I přes podvečerní a večerní proměnlivé počasí festival bylo plno a festival navštívilo na 7 500 návštěvníků,“ odtajňuje první čísla předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Právě proměnlivé počasí, během kterého se sice před deštěm náměstí téměř celé vyprázdnilo, ale ihned po dešti byli už všichni zpět na svých místech, dokládá fakt, že se do Znojma na festival sjíždějí lidé z celé republiky. „Návštěvníci sem opravdu přijíždějí zdaleka, zůstávají tu do druhého dne, a tak je neodradí ani trochu deště, což je skvělé. Namátkově třeba víme, že tu byli lidé z Topolčan, Brna, Třince, Prahy, Žďáru nad Sázavou, Ostravy, Valašského Meziříčí, z Frýdku-Místku, Telče, Náchodu nebo Ústí nad Labem. Ale samozřejmě tu bylo i hodně místních, což nás také těší,“ dodává Koudela.

V rámci festivalu, kde se nabízelo na 86 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od 17 vinařů VOC Zojmo, se vypilo celkem 3 800 lahví, tedy asi 57 000 degustačních vzorků. Za návštěvu stála i Vlkova věž, informační centrum VOC Znojmo. Degustovat se zkrátka dalo v celém centru. A naprázdno nevyšli ani milovníci lahodné gastronomie. Speciality z Pohořelického kapra, připravené předními restauracemi, si nechal málokdo ujít.

Velký úspěch měla také soutěž o ceny na Instagramu. Úkolem bylo přidat fotku z akce na vlastní profil společně s hashtagem #vocznojmo. Krátce po poledni byla na Instagramu pěkná přehlídka fotek. Vínem a festivalem tak žilo nejen centrum města, ale i sociální sítě.

10. ročník festival měl i charitativní rozměr. V rámci dobročinného prodeje unikátních vín VOC Znojmo, jež už nejsou běžně k dostání, se vína dražila i přímo na festivalu. Rekordní částku 5 100 korun se podařilo vydražit za lahev Cuvée Terasy 2013 od Vinice Hnanice. „Zatím se nám na Dětské centrum Znojmo, jemuž putuje výtěžek, podařilo vybrat přes 17 000 korun. Charitativní prodej vín ještě pořád probíhá, a to přes web www.vinotrh.cz. O konečné vybrané částce a předání šeku budeme ještě informovat. Rádi bychom ale už nyní poděkovali všem, kteří se do naší dobročinné akce zapojili,“ doplňuje František Koudela.

Festival vína VOC Znojmo je označován za den vína, folklóru a gastronomie, podstatnou součástí festivalu je tak bohatý program. Přivítali jsme tu například Folklórní soubor Podjavořičan, valašsko-laško cimbálovou muziku Ruky na dudy nebo folkovou legendu Roberta Křesťana s kapelou Druhá tráva. Večer zakončila jako tradičně Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Samozřejmostí byla cimbálová muzika na všech odrůdových ulicích.

Kompletní fotogalerii z Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na našem webu www.vocznojmo.cz i na našem facebooku www.facebook.com/vocznojmo. Těšit se můžete i na nové video z festivalu, které jistě vystihne nezaměnitelnou atmosféru tohoto výjimečného dne. Další ročník festivalu se koná 8. května 2019.

10. ročník Festivalu vína VOC Znojmo se konal pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Nápady do participativního rozpočtu budou představeny v červnu

21:23 Přerov: Nápady do participativního rozpočtu budou představeny v červnu

Kdo se chce seznámit s projekty, které přišly od občanů do participativního rozpočtu, bude mít možno…