Na dubnovém zasedání znojemského zastupitelstva se zastupitelé napříč politickým spektrem shodli, že s partnerským městem Retz vytvoří Znojmo společnou kandidaturu na spolupořádání Dolnorakouské zemské výstavy 2021. Informační večer byl jedním z kroků, jak s touto myšlenkou seznámit veřejnost.
„Dolnorakouská zemská výstava se těší velkému zájmu ze strany turistů, je pod velkým drobnohledem rakouských médií a její návštěvnost se pohybuje kolem půl miliónů návštěvníků. Vidíme v ní velký potenciál pro rozvoj celého regionu,“ řekl starosta Vlastimil Gabrhel. Podobně na setkání hovořil i senátor za Znojemsko Pavel Štohl. „Kandidaturu budu podporovat všemi možnými způsoby,“ uvedl. Kdo se pořadatelství výstavy nakonec ujme, bude jasné až v roce 2018. Vedle Retzu a Znojma kandiduje Stockerau s Korneuburgem a zámky na Marchfeldu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


