Znojmo: Radnice bude řešit parkování ve městě

18.04.2015 12:52

Parkování v centru, záchytná parkoviště pro dojíždějící za prací nebo hustá doprava samotným centrem památkové rezervace. Problémy, které trápí snad všechna větší města.

Znojmo: Radnice bude řešit parkování ve městě
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Podobně je na tom i Znojmo – ostatně problematika parkování se dostala mezi sedm nejpalčivějších problémů města, jak je definovali občané v rámci projektu Zdravé Znojmo na Fóru zdravého města v květnu loňského roku. Návrh koncepčního řešení těchto problémů má přinést studie parkování, kterou zadali znojemští radní.

Základem studie je získání informací o dopravním chování vozidel v centru, tj. realizace dopravního průzkumu terénním šetřením. Zkoumat se bude jak doprava v pohybu (tranzit městem, intenzita dopravy), tak doprava v klidu, tj. chování parkujících aut – např. jak dlouho zde auta parkují, zda parkují více bydlící nebo podnikající nebo v jakou denní kapacitu je největší nedostatek parkovacích míst. Studie se bude zabývat jak dopravou v městské památkové rezervaci, tak i v okolí centra. Konkrétní návrhy opatření budou vycházet z dopravního průzkumu a relevantních dat, které budou v rámci studie získány.

Cílem koncepce je navržení takových opatření, která zamezí tranzitní dopravě městskou památkovou rezervací a celkově zklidní centrum. Zároveň má být zajištěno dostatek parkovacích míst pro krátkodobé stání, pro dlouhodobé stání bydlících i pro podnikající, kteří své auto potřebují přímo ke svému podnikání. V okolí centra má být systémově řešeno parkování pro dojíždějící do centra tak, aby ti, kteří bydlí v ulicích blízko centra, nebyli tímto hendikepováni.

Náklady na zpracování studie si rozdělí město Znojmo se společností .A.S.A. Eko Znojmo, která ve městě provozuje placená parkoviště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: znojmocity.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

21:49 Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

Druhá etapa výměny svítidel veřejného osvětlení za podpory dotace z programu Efekt je dokončena. Vym…