Znojmo: Rostou základy pro největší most na trase

10.08.2018 8:36

Naplno se rozběhly práce na budování mostu na Přímětické ulici, což je v letošním roce stavebně nejsložitější a nejviditelnější část stavěného obchvatu Znojma.

Znojmo: Rostou základy pro největší most na trase
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

V aktuálně budovaném úseku od tzv. kasárenské po únanovskou křižovatku se bude nacházet celkem pět mostních objektů, přičemž ten poslední a největší, na Přímětické ulici, stavbaři budují nyní.

„Na pravidelném velkém kontrolním dni jsme byli ujištěni, že vše probíhá podle stanoveného harmonogramu, z čehož mám radost. Stavba obchvatu s sebou přináší nemalá dopravní omezení, a byť věřím, že jsou občané k tak důležité dopravní stavbě shovívaví, za což jim děkuji, tak je důležité, aby se práce nijak nenatahovaly,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

Kvůli stavbě mostu je až do 8. prosince uzavřena ulice Hlavní, resp. Přímětická.  Pěším a cyklistům je průchod stavbou umožněn. Avizovaný speciální tunel pro ně bude firma budovat na konci srpna, hotový bude v září. „Do té doby mohou chodci a cyklisté využívat stávajícího chodníku. Až skončíme práce na pilotáži základních opěr, na vrtání a betonáži pilotů a začneme se stavbou mostu jako takového, tak už bude k dispozici onen speciální tunel,“ doplňuje Roman Daniel ze společnosti Silnice Group. Kromě mostů se pracuje i na trase obchvatu jako takové, kde probíhají zemní práce a pokládka štěrkodrtí.

Vybraná data ke stavbě obchvatu Znojma (od kasárenské po únanovskou křižovatku):
délka: 3 532 metrů
plocha vozovek: 63 700 m2
počet všech stavebních objektů: 48
počet mostních objektů: 5
Celkové délka mostů: 274,7 metrů
Počet mimoúrovňových křižovatek: 3 (délka větví: 3 126 metrů)

Informace o obchvatu Znojma

Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. S jejím budováním se začalo v lednu 2017 a hotovo má být na podzim 2019. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude aktuálně stavěná část tvořit ucelený obchvat města. Dokončený celý obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě. Vybudováním obchvatu dojde také ke zvýšení plynulosti dopravy a tím i k úspoře nákladů a snížení emisí. Investorem obchvatu je Ředitelství silnic a dálnic. Jak je celý obchvat Znojma naplánován, uvidíte ve videu ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Řízené akce v Kladně ohrožují bezpečnost obyvatel

16:02 Kladno: Řízené akce v Kladně ohrožují bezpečnost obyvatel

Ranní událost na náměstí Svobody, kde podle dostupných informací rozhovory poskytoval někdejší předs…