Znojmo: Turistický kolový vláček bude nově i pro lidi s handicapem

20. 3. 2019 10:04

Oblíbený turistický kolový vláček ve Znojmě, díky němuž turisté i místní poznávají krásy Znojma, aniž by museli chodit po svých, se od letošní sezóny dočká vylepšení. Radní města doporučili zastupitelstvu města schválit finanční dar provozovateli vláčku, Znojemské dopravní společnosti – Psota, na úpravu vagónu vláčku, díky které budou moci vláček využívat i lidé s invalidním vozíkem.

Znojmo: Turistický kolový vláček bude nově i pro lidi s handicapem
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Na bezbariérovou úpravu vagonu vláčku přispěje město provozovateli 227 000 korun. Tento dar ještě musí schválit dubnové zastupitelstvo. S provozovatelem vláčku je předjednané, aby vše bylo hotové do 1. května, kdy startuje sezóna vláčku.

Turistický kolový vláček vyráží na svou okružní cestu pětkrát denně od Louckého kláštera a odtud veze návštěvníky po nejvíce vyhledávaných místech města. Během 90 minutové vyhlídkové jízdy pozná cestující, kam do přírody ve Znojmě, historické centrum a jeho romantická zákoutí, u kostela sv. Mikuláše se octne na místě s jedním z nejhezčích výhledů na údolí Dyje a zjistí, kudy do jednoho z největších podzemních labyrintů ve střední Evropě.

Lidé mohou nastoupit do vlaku na kterékoli zastávce. Základní cena okružní jízdy je 70 korun. Pro studenty, děti a ZTP jsou jízdenky cenově zvýhodněné, stejně tak pro rodiny s dětmi. Turistickým skupinám se vyplatí předem sjednané mimořádné jízdy vlaku, kdy je nutná rezervace minimálně 24 hodin před uskutečněním jízdy.

Trasa vláčku: Plovárna – klášter louka, přehrada u údolí Dyje, Kostel sv. Mikuláše, Rotunda sv. Kateřiny, Znojemský hrad, Ul. Přemyslovců, Městské lázně, Mariánské nám., Masarykovo nám., nádraží, Plovárna – klášter Louka. Vyhlídkový turistický vláček jezdí od 1. května až do 30. září.

Provozovatelem vláčku je Znojemská dopravní společnost – Psota. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Řídicí výbor ITI podpořil další podnikatelské sny

15:54 Pardubice: Řídicí výbor ITI podpořil další podnikatelské sny

Podnikatelé v Hradecko-pardubické aglomeraci získali dalších více než 55 milionů korun na rozvoj svý…