Znojmo: V areálu pivovaru začnou budovat inženýrské sítě

14.06.2017 17:45

V následujících dnech začnou v areálu bývalého pivovaru v Hradní ulici práce na budování kompletně nových inženýrských sítí. „Jedná se o jednu největších investic města pro letošní rok, a to ve výši cca 12,4 milionů korun. Vybudování inženýrských sítí je nutnou podmínkou pro další rozvoj areálu a pro přilákání dalších investorů,“ komentuje investici Vlastimil Gabrhel, starosta města Znojma.

Znojmo: V areálu pivovaru začnou budovat inženýrské sítě
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

V souvislosti se stavebními pracemi prosíme všechny, aby k rotundě a hradu chodili Jižní přístupovou cestu. Ti, kteří budou mířit do letos otevřené Expozice pivovarnictví, kterou otevřelo město ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a společností Heineken, se k ní Hradní ulicí samozřejmě dostanou.

„V souvislosti s budováním inženýrských sítí bude v centru Znojma nezvykle zvýšený provoz nákladních automobilů. Prosíme proto občany o trpělivost a shovívavost. Opravy by neměly trvat déle než tři měsíce,“ dodává starosta.

Prvním investorem v bývalém areálu pivovaru byl v roce 2014 Znojemský městský pivovar, který tu o rok později znovuobnovil výrobu piva. A letos areál oživila zmíněná nová Expozice pivovarnictví.

Od vybudování kompletně nových inženýrských sítí si znojemská radnice slibuje přilákání dalších investorů do atraktivního prostředí v samotném srdci historického centra Znojma, o které už investoři projevují zájem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Nové stacionární radarové měřiče dohlédnou na bezpečnost

19:08 Prostějov: Nové stacionární radarové měřiče dohlédnou na bezpečnost

Zbrusu nové zařízení, které bude hlídat bezpečnost v Prostějově, si vyžádá několika milionovou inve…