Znojmo: Vedení města jednalo s ministrem dopravy o obchvatu i železničním napojení na Brno

14.03.2016 21:29 | Zprávy
autor: PV

Do Znojma zavítal dnes na pracovní jednání s vedením města ministr dopravy Dan Ťok. Společně s ním se jednání účastnili také zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Správy dopravní železniční cesty (SŽDC) a Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Znojmo: Vedení města jednalo s ministrem dopravy o obchvatu i železničním napojení na Brno
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„V první řadě bych chtěl poděkovat panu ministrovi a jeho týmu, že za námi do Znojma zavítali a že jsme mohli probrat spoustu klíčových témat. Jednali jsme o dostavbě obchvatu, o železničním napojení směrem na Brno i o převodu silnic do majetku kraje či města ve chvíli, kdy bude obchvat dostavěn,“ komentuje dnešní setkání starosta Vlastimil Gabrhel.

Dostavba znojemského obchvatu byla tím hlavním tématem celého jednání. Na stavbu části obchvatu od kasárenské křižovatky po únanovskou křižovatku je nyní vybírán zhotovitel. „Ještě letos začneme se stavbou obchvatu,“ potvrdil ministr Dan Ťok. A mluvil i o dalších stavbách. „V letošním roce zahajujeme i stavbu obchvatu Lechovic. Pracujeme rovněž na dokumentaci na opravě silnice Lechovice – Pohořelice, na kterou máme schválený investiční záměr,“ doplnil ministr Ťok. Letos ŘSD také zahájí stavbu kruhového objezdu na tzv. Dyjské křižovatce, která přispěje ke zvýšení bezpečnosti na trase Znojmo – Brno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Natálie Vachatová

Hodně se teď o ní diskutuje. Je pravda, co se o ní píše? Že sympatizuje s Ruskem? A jestli ano, není pak naprostý paradox, že má prý na starost svobodu projevu? Jak jste k ní vlastně přišel? A budete s ní spolupracovat dál?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Strážníci nabízejí seniorům montáž bezpečnostních řetízků zdarma

16:21 Frýdek-Místek: Strážníci nabízejí seniorům montáž bezpečnostních řetízků zdarma

Také letos mohou senioři využít nabídku městské policie a nechat si zdarma nainstalovat na dveře bez…