Znojmo: Vinobus získal podporu Rady města Znojma. Spolek bude jednat i s dalšími partnery

19. 12. 2018 11:30

Spolek vinařů VOC Znojmo nedávno požádal písemně starostu Znojma Jana Groise o uzavření memoranda o spolupráci mezi městem Znojmem a spolkem VOC Znojmo, a to v souvislosti s projektem Vinobus.

Znojmo: Vinobus získal podporu Rady města Znojma. Spolek bude jednat i s dalšími partnery
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Tato žádost byla následně předložena radě města, která toto pondělí memorandum schválila. Memorandum nyní musí posvětit nejvyšší orgán města, zastupitelstvo.

„Tohoto vstřícného kroku si velmi vážíme a děkujeme členům rady města za vyjádřenou podporu. Doufám, že pro memorandum získáme i podporu zastupitelů. Podpora města je pro nás impulzem k vyjednávání s dalšími možnými partnery,“ komentoval pozitivní rozhodnutí Rady města Znojma předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

V současné době má Vinobus za sebou třetí sezónu. Přestože je Vinobus pro vinaře, potažmo celý znojemský region, přínosný, je zajištění jeho provozu pro spolek, jehož cílem není generování zisku, velmi složitý.

„Vzhledem k tomu, že Vinobus nedosáhl požadované obsazenosti v sezóně, ačkoliv obsazenost Vinobusu rok od roku stoupá, a vzhledem k faktu, že i přes získané dotace doplácejí vinaři na provoz Vinobusu poměrně vysokou částku, jsme dospěli k závěru, že pokud se nám nepodaří zajistit do března 2019 stabilní financování na tři roky dopředu, nebudeme moci v projektu Vinobusu, jak je nastaven nyní, pokračovat,“ doplňuje Koudela. Spolek VOC Znojmo proto bude aktivně jednat o spolupráci i s dalšími subjekty, včetně Jihomoravského kraje.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žatec: Česká televize tu natáčí záběry do seriálu Božena Němcová

8:36 Žatec: Česká televize tu natáčí záběry do seriálu Božena Němcová

Záběry pro televizní minisérii s názvem Božena Němcová natáčí v těchto dnech v centru Žatce Česká te…