Znojmo by chtělo zavést bezbariérové nízkoemisní autobusy

20.06.2016 7:31 | Zprávy
autor: PV

Městkou hromadnou dopravu ve Znojmě zajišťuje již od roku 2010 Znojemská dopravní společnost - PSOTA s.r.o. (dále ZDS PSOTA). Společně s městem Znojmem soustavně pracuje na ekologičtějším provozu – před třemi lety Znojmo například dotací podpořilo nákup ekologického, na plyn poháněného, autobusu. Nyní společně jednají o rozsáhlém projektu zavedení nízkoemisní dopravy do města. „Finální rozhodnutí o podpoře projektu musí posvětit ještě rada města i zastupitelstvo města. Věřím, že oba orgány dají projektu zelenou. Čistší vzduch ve městě si totiž určitě přejí všichni,“ komentuje projekt starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojmo by chtělo zavést bezbariérové nízkoemisní autobusy
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

V rámci celoevropského projektu zavádění nízkoemisní dopravy do měst nyní společnost ZDS PSOTA ve spolupráci s městem Znojmem připravuje rozsáhlý projekt nákupu celkem jedenácti nových bezbariérových autobusů za více než 72 mil. Kč. „Jedná se o kombinaci několika typů autobusů, tj. elektrobusy, vozidla na CNG a hybridní pohon. Celkem devět autobusů má mít běžnou přepravní kapacitu, dvě vozidla jsou plánována ve třídě MINIBUS (malé autobusy),“ přibližuje záměr Petr Chadim, ředitel společnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Loni se vytřídilo více odpadu

16:46 Děčín: Loni se vytřídilo více odpadu

Rok po zavedení systému sběru tříděného odpadu Door to Door (D2D) hodnotí město jeho fungování pozit…