Znojmo se bude s Retzem ucházet o Dolnorakouskou zemskou výstavu

09.05.2016 20:07

Zastupitelstvo města Znojma deklarovalo na svém posledním zasedání spolupráci se svým partnerským městem Retz na spolupořádání Dolnorakouské zemské výstavy v roce 2021. Zda se to opravdu povede, bude jasné až v horizontu dvou let.

Znojmo se bude s Retzem ucházet o Dolnorakouskou zemskou výstavu
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo
reklama

„Město Retz nás oslovilo v souvislosti s Dolnorakouskou zemskou výstavou již v loňském roce. Samo má velký zájem na tom, aby pořadatelství bylo přiděleno právě jim. Jedná se totiž o prestižní akci, na kterou se upínají oči celého Rakouska. Přeshraničností by výstava dostala nový rozměr a těžilo by z ní i Znojmo,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Oficiální přihlášku na pořádání Dolnorakouské zemské výstavy za účasti Znojma by město Retz mělo podat na konci května.

Smyslem celé spolupráce není jen realizace samotné výstavy, ale také podpora spolupráce v různých oblastech, včetně propojení již existujících akcí. Nejbližší společnou aktivitou, která se letos koná již podvanácté, je Eurovýšlap Retz – Znojmo. Na pochod se budou moci zájemci vydat v sobotu 14. května.

Dolnorakouská zemská výstava (Niederösterreichische Landesausstellung) je tradiční akcí, která se koná každé dva roky v jiném regionu Dolního Rakouska. Akce se těší se velkému zájmu ze strany turistů, návštěvnost se pohybuje mezi 350 – 500 000 návštěvníky. Přeshraniční spolupráce v ní není výjimkou, naopak je velmi vítána. Například Dolnorakouská zemská výstava 2009 se konala v rakouských městech Horn a Raabs a v české Telči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Město vybavilo nanočističkami vzduchu další základní a mateřské školy

11:07 Plzeň: Město vybavilo nanočističkami vzduchu další základní a mateřské školy

Město Plzeň vybavilo nanočističkami vzduchu další dvě mateřské a dvě základní školy. Nově využívají …