Znojmo se zapojí do projektu Life is Skill

21.08.2019 19:33

V rámci rodinné politiky se město Znojmo zapojí do projektu Life is Skill, jehož cílem je podporovat aktivní trávení volného času dětí a mládeže. Zakladatelé projektu jsou sami rodiče, kteří chtěli vymyslet aktivity pro své děti ve školním věku. Tyto děti totiž nechtějí už jen tak na procházku. Zajímají je počítače, moderní technologie a mobily.

Znojmo se zapojí do projektu Life is Skill
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Právě mobilní aplikace Life is Skill spojuje tento virtuální svět s tím reálným a vybízí děti a mládež k pohybu. Aplikace je velmi jednoduchá a není proč v ní samotné trávit příliš času. Je to spíše nástroj, jak aktivně trávit čas.

„Aplikace funguje tak, že děti načítají QR kódy nebo NFC čipy. Tyto čipy jsou rozmístěny v místech, které jsou v reálném světě pro děti zajímavé či které jim chceme více přiblížit. Obecně to bývá na různých rozhlednách, památkách, sportovištích, knihovnách, či různých kulturních akcí města apod. Vše je pojaté jako soutěž, protože děti soutěžení baví – kdo daná místa navštíví a načte čipy, může se těšit na porovnání s ostatními v aplikaci a může soutěžit o různé ceny,“ říká Stanislav Maar z odboru sociálního, kam rodinná politika spadá.

Zatím je projekt realizovaný v okolí Chomutova, v Praze a Ostravě. Přibýt má i Znojmo. „Budeme u nás nyní vytipovávat místa a aktivity, které město do projektu bude chtít zapojit. Následně je osadíme potřebnými QR kódy a NFC čipy a místa se pak nahrají do aplikace. Chtěli bychom dostat naše děti jak do našich památek, jako třeba na radniční věž, tak i na sportoviště, ať už jde o halu, zimní stadion nebo bazén. Podstatou je, abychom děti vytáhli od počítačů a tabletů ven,“ dodává Maar. Hrát si s Life is Skill by mohla znojemská mládež již příští rok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prachatice: Přeshraniční výstava Kubín a Šumava

16:47 Prachatice: Přeshraniční výstava Kubín a Šumava

V pátek 20. září byla na bavorském zámku Wolfstein zahájena vernisáží výstava „Kubín a Šumava“, spol…