ANO Karlovarský kraj: Krajští zastupitelé protestují proti rozhodnutí ministra Víta Rakušana

28.03.2023 4:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Zastupitelé Karlovarského kraje se na svém pondělním zasedání ohradili proti postupu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ten chce ve středu na vládě prosadit rozhodnutí o zrušení tří stovek poboček České pošty. Na jednání zastupitelstva Karlovarského kraje tuto otázku otevřela poslankyně parlamentu Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která žádá zastavení tohoto rozhodnutí.

ANO Karlovarský kraj: Krajští zastupitelé protestují proti rozhodnutí ministra Víta Rakušana
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Jde mi o to, že problematiku rušení poboček České pošty nikdo neprojednal zejména se starosty dotčených obcí a měst. A právě starostové mají největší přehled o potřebnosti jednotlivých poboček a všech specifik svého města nebo obce,“ vysvětluje poslankyně a předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO.

Ta proto požádala hejtmana Petra Kulhánka (STAN) o vystoupení, během kterého upozornila na nešťastný postup ministra Rakušana a vyvolala tak rozsáhlou diskusi. Do té se postupně hlásili starostové sedící v zastupitelstvu. „Jedna z poboček by se měla rušit i u nás v Nejdku. Vnímám to jako velmi problematické rozhodnutí, neboť jsme velmi rozlehlé město a dvě pobočky jsou u nás potřeba,“ říkala starostka Nejdku Ludmila Vocelková (ANO), která poukazovala také na skutečnost, že s nimi o rušení pobočky nikdo z vedení České pošty ani ministerstva vnitra nejednal.

Podobně vystupoval například i starosta Sokolova, Chebu nebo Mariánských Lázní. Právě mariánskolázeňský starosta Martin Hurajčík (ANO) zmínil fakt, že například jedna z poboček pošty v jeho městě je v patře a je tedy velmi špatně dostupná pro invalidy a seniory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.