ANO povede v Olomouckém kraji do voleb Faltýnek, krajský sněm podpořil Babiše

14.05.2017 22:02

Lídrem hnutí ANO 2011 za Olomoucký kraj pro letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek. Rozhodli o tom delegáti krajského sněmu hnutí, kteří zároveň schválili pořadí na dalších místech kandidátky a také jednomyslně vyjádřili podporu předsedovi hnutí Andreji Babišovi při řešení vládní krize.

ANO povede v Olomouckém kraji do voleb Faltýnek, krajský sněm podpořil Babiše
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Na prvních sedmi místech kandidátky jsou zastoupeny osobnosti ze všech regionů Olomouckého kraje. Dvojkou je hejtman Olomouckého kraje a poslanec Ladislav Okleštěk, jako třetí v pořadí kandiduje přerovský radní Petr Vrána. Ze čtvrtého místa se bude ucházet o hlasy voličů olomoucký zastupitel a náměstek ministra dopravy Milan Feranec, pětkou je radní Jeseníku Roman Kalous, na šestém místě kandiduje uničovská zastupitelka Jaromíra Lónová a sedmé místo patří šumperskému zastupiteli Martinu Janíčkovi.

„Velký počet radních a zastupitelů na naší kandidátce dokazuje, že ač jsme mladé hnutí, máme dost osobností, které úspěšně prošly volbami a dnes se zápalem pracují pro své obce a města. V žádném případě ale nejde o nějaké profesionální politiky. Naši kandidátku tvoří úspěšní podnikatelé, manažeři a také špičkoví pracovníci v mnoha profesích. Jejich cílem není v parlamentu politikařit, ale využít svých životních zkušeností a pracovat pro lidi,“ představil výběr kandidátů lídr Jaroslav Faltýnek.

Delegáti sněmu zároveň podpořili předsedu ANO 2011 Andreje Babiše a schválili usnesení, které podporuje kroky vedení hnutí k rychlému vyřešení krize uvnitř vládní koalice.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

22:01 Ministryně Langšádlová: Rada vlády vybrala laureáty Ceny vlády nadanému studentovi

Ve Strakově akademii se konalo v pořadí již 400. zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI, Ra…