Adamová (TOP 09): Mnohým problémům by se zamezilo, pokud by dávky na bydlení nebyly dvě

01.06.2016 17:20 | Zprávy
autor: PV

Projev na 47. schůzi sněmovny 1. června 2016 k Vládnímu návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi:

Adamová (TOP 09): Mnohým problémům by se zamezilo, pokud by dávky na bydlení nebyly dvě
Foto: TOP 09
Popisek: Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová

Vážené dámy, vážení pánové, dovolím si k předkládané novele zákona o hmotné nouzi několik málo poznámek, které vycházejí vlastně z praxe těchto dávek, které jsou touto novelou, respektive tímto zákonem řešeny. Měla bych v tomto směru několik spíše dotazů a poznámek k tomu, jestli má smysl vůbec zákon opět novelizovat, přičemž tedy se už minimálně v tomto volebním období jedná o několikátou novelu.

Nepopírám, že co se týče dávek na bydlení a pomoci, která právě směřuje k lidem, kteří jsou na státní pomoc, nebo pomoc společnosti odkázáni, je to velká problematika a vzhledem k tomu, že ročně - v minulém roce se vynaložilo minimálně přes 20 mld. Kč, jenom do této oblasti, tak je nutné tuto oblast důsledně mapovat, řešit a snažit se zlepšovat.

Nicméně tato novela podle mého názoru velké zlepšení nepřináší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pojišťovna

Paní poslankyně, četla jsem zde přepis vašeho projevu ve sněmovně, kde vynášíte do nebes VZP. Já jsem pojištěna u jiné pojišťovny. V čem je podle vás VZP lepší než všechny ostatní pojišťovny? Jak jsem to četla, napadlo mě, že bych k ní přešla, proto se i ptám. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: A víte, co je nejhorší?

14:04 Senátor Hraba: A víte, co je nejhorší?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na prohlášení Ursuly von der Leyenové, že odklon od jád…