Aulická Jírovcová (KSČM): Přirovnání paní ministryně Maláčové k takzvané izolačce mě dráždí

11.02.2021 14:51 | Zprávy
autor: PV

Projev na 83. schůzi Poslanecké sněmovny 11. února 2021 k návrhu zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

Aulická Jírovcová (KSČM): Přirovnání paní ministryně Maláčové k takzvané izolačce mě dráždí
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Hana Aulická Jírovcová

Děkuji, pane předsedající. Věřím, že blondýny vás už nebudou mást.

Dovolte, abych přistoupila ke svému vystoupení. Každopádně, vážené kolegyně, vážení kolegové, za poslanecký klub KSČM se samozřejmě chceme vyjádřit k tomuto návrhu.

Já musím říci na rovinu, že mě dráždí přirovnání paní ministryně Maláčové k takzvané izolačce. To opravdu nevím, jak vyhovuje vám, ale mně tedy na první pohled připomíná trošku něco jiného. A zároveň bych chtěla říci, že odůvodnění tohoto návrhu, to, abychom motivovali lidi se testovat a zůstávat doma v karanténách, mi přijde, že toto opatření prostě fungovat nebude. To je jedna věc. My samozřejmě vnímáme, že v systému v praxi opravdu lidem dochází finance, ten lockdown je už hrozně dlouhý a bylo tady i řečeno v té předchozí diskusi, že především OSVČ, lidi podnikající, a samozřejmě i zaměstnanci, kteří řeší svoji situaci, opravdu dřou bídu s nouzí a veškeré prostředky, které třeba měli, už dávno vyčerpali. Je pravda, že bychom se měli podívat na tuto oblast opravdu, jak to vychází v praxi a kdo je na tom opravdu v současné době nejhůře.

Každopádně si myslím, že i tato novela, nebo respektive tento přístup, může přinést v té praxi i daleko více problémů. Já neříkám, že to není možná správný pohled, jak dostat mezi naše občany peníze, ale ten prvotní důvod, proč to děláme, to, že budou chodit na testy, tak ten přínos bude téměř nula. Já si za tím stojím. My jsme to diskutovali a opravdu ti lidi to takhle nevnímají. A zároveň za nás bychom viděli, kdyby těch 370 korun bylo opravdu pro ty nízkopříjmové zaručeno. Ale to tak prostě není. Ti naopak budou mít tyto dávky, nebo tuto částku krácenou, a ti lidé, kteří, nechci říct, že to nepotřebují, bude to pro ně určitě milé v každém případě, ji dostanou prostě celou. A to si myslím, že už do toho vnáší tu nespravedlnost, nebo dobře při dvaceti osmi tisících a výš to už taky nedostanou, ale na druhou stranu si myslím, že právě u těch, kteří nebudou plnit tu částku, u těch nízkopříjmových, tam se bude krátit. Takhle jsem to četla, takhle to vnímám. A pokud vím, tak paní ministryně o tom i tak hovořila. Možná nám to vyvrátí, budu dál sledovat její vystoupení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kaprálová (PRO): Nikým nevolení ředitelé technologických gigantů

12:04 Kaprálová (PRO): Nikým nevolení ředitelé technologických gigantů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k účasti ředitelů amerických společností provozujícíc…