Zahradil: Dnes jsou těmi nejlepšími z nejlepších “lampasáci”

05.05.2026 13:09 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke “kultu lampasáctví”

Zahradil: Dnes jsou těmi nejlepšími z nejlepších “lampasáci”
Foto: Youtube
Popisek: Jan Zahradil

Reakce na slova ministra zahraničí Macinky o “lampasácích v záloze” potvrdily zajímavou skutečnost: Už nějakou dobu nám ve veřejném diskursu bují cosi, co se dá směle označit jako “kult lampasáctví”. Rozjelo se to naplno až po ruské invazi na Ukrajinu, ale v méně výrazné podobě to existovalo už předtím.

Podstatou tohoto kultu je přesvědčení, že “lampasáci”, zde rozuměj státní zaměstnanci v silových složkách státu (zejména armáda, zpravodajské služby), se lépe orientují v mezinárodním dění, v analýzách rizik, v tom, co je skryto pod povrchem atd., zkrátka že vědí více, než jacísi politici (které jsme si ovšem sami zvolili).

O názorech “lampasáků” se vůbec nepřipouští jakákoliv diskuse, ty se berou jako zjevená pravda a politici mají jedinou povinnost: těmto názorům bez výhrady naslouchat, řídit se jimi a uvádět do praxe z nich vzešlé návrhy řešení. Pokud tak nečiní, jsou buď užitečnými idioty nepřátelských režimů, nebo jim přímo slouží a táhnou nás kamsi na Východ (výjimku z geografického Východu má samozřejmě Ukrajina, protože ta už je Západem).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jan Zahradil popsal situaci reálně., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesaruman , 05.05.2026 13:35:19
Je to do očí bijící a jen bych dodal,že za fialovců byla urputná snaha vytvořit vojenskou juntu.Pavel,Řehka a Foltýn vytvořili de facto nové mocenské centrum,které jim v žádném případě nepřísluší.Je to velmi nebezpečný stav ohrožující přímo demokratické základy naší země.Určití aktéři tohoto stavu se zhlédli v bývalých,jihoevropských,diktaturách.Zbavit je jejich vlivu je otázka svobodné budoucnosti naší země.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…