Babiš (ANO): Proč Středočeský kraj dává peníze soukromým nemocnicím?

12.04.2024 12:12 | Zprávy

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2024 k zdravotnictví v Středočeském kraji

Babiš (ANO): Proč Středočeský kraj dává peníze soukromým nemocnicím?
Foto: Screen YouTube
Popisek: Andrej Babiš ve sněmovně

Dobré ráno, dámy a pánové,

já taky navážu na tu velice nekorektní debatu pana ministra Kupky ze včera, kdy samozřejmě neříkal pravdu o výstavbě dálnic, neříkal pravdu o Českých drahách a velmi nekorektně tady napadl naši kolegyni Jaroslavu Pokornou Jermanovou, která údajně a pan Kupka včera tedy... ano, je to pravda, v roce 2006 hlasovala pro privatizaci nemocnic, když ODS ovládala Středočeský kraj. Takže já mám tady její vyjádření a ona říká: no, samozřejmě, kdybych věděla, že prodáte ty nemocnice za hubičku, tak určitě pro to ruku nezvedne (nezvednu?).

Ano, my jsme v říjnu 2013 překvapivě jako hnutí, jako nové hnutí, dostali 18 procent. A vůbec jsme nevěděli, co to znamená politika. A neměli jsme ty kádrové zásoby, jak vy máte od vzniku ODS, když ji založil Václav Klaus. No a přišlo k nám plno lidí z ODS, neměli jsme ty složky, protože my složky nemáme, a nedělali jsme ani rešerše. Kdybychom si dělali rešerši na pana Švachulu, podvodníka z Brna, který nám udělal ostudu, tak bychom ho asi nevzali. Nebo taky nás velice zklamal bývalý člen ODS v Pardubicích. No, ale ano, i paní Jermanová, i paní Vildumetzová přišly z ODS, protože zkrátka my jsme lidi potřebovali. Takže vyčítat paní Pokorné Jermanové, že zvedla ruku za privatizaci je skutečně směšné.

Vy jste to prodali za hubičku a já se vás chci zeptat, pane ministře, protože vy jste asi krajský předseda, nevím, Středočeského kraje. Proč váš kraj dává peníze soukromým nemocnicím? Je to pravda, že jste tam vytvořili nějaký fond, kde přispíváte soukromým nemocnicím. To jim vracíte nějaké sponzorství? Z voleb? Dali vám nějaké peníze? Takové nemocnice, které jste zprivatizovali a kterým se daří - takové jako pan Zavalianis, například, kde (kam?) všichni chodíte jak na klavír, včetně pana premiéra.

Tak já se ptám, proč jste dali peníze, pokud je to pravda, soukromým nemocnicím, které jste vy privatizovali? Beroun a Rakovník. A díky nám, díky tomu, že já jsem přivezl z Bruselu 55 miliard pro české zdravotnictví a téměř miliardu evropských fondů, jsme udělali React-EU. A v rámci Reactu-EU dostalo 108 českých zdravotnických zařízení až 26 miliard, bez ohledu na to, kdo je starosta. Jako v Nymburce, například, nebo v dalších.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): V Libereckém kraji bude lídrem kandidátky Michal Švarc

12:12 Vích (SPD): V Libereckém kraji bude lídrem kandidátky Michal Švarc

Dne 16. července byly ukončeny registrace kandidujících subjektů do krajských zastupitelstev.