Bajer (SsČR): Více než tisíc lidí demonstrovalo proti omezování svobody

28.10.2015 18:14

Elektronická evidence tržeb, kontrolní hlášení DPH, připravovaný plošný zákaz kouření ve všech restauracích. To jsou příklady toho, jak se současná vláda naváží do soukromých podnikatelů.

Bajer (SsČR): Více než tisíc lidí demonstrovalo proti omezování svobody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer

Tyto zásahy do svobodného soukromého podnikání budou pro všechny podnikatele starostí navíc. Pro ty nejmenší pak mohou být i likvidační. Na takto tvrdé rány, navíc rozdávané evidentně úmyslně, je nutné reagovat. Jasně, viditelně a nahlas. Proto dnes uspořádala Strana soukromníků České republiky, spolu se Stranou svobodných občanů, demonstraci na Václavském náměstí.

Více než tisíc lidí, transparenty s nápisy brojící proti EET, záplava žluté a černé barvy. I tak dnes odpoledne vypadalo Václavské náměstí. „Říká se, že na hrubý pytel je potřeba hrubá záplata. A do této situace jsme se dostali i my – soukromí podnikatelé a vlastně všichni aktivní a podnikaví lidé, kteří nechtějí být závislí na státu. Vláda nám hází klacky pod nohy tak vehementně, že na to musíme upozornit patřičně viditelně a slyšitelně,“ vysvětluje předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.

Strana soukromníků České republiky dlouhodobě upozorňuje na to, že stát už není občanům partnerem. Šmíruje, stále více je kontroluje a ty, kdo projeví aktivitu, plošně kriminalizuje. Tento příval pohrom se přitom stal problémem, který se netýká již jen živnostníků a malých a středních podnikatelů, ale celé společnosti. Proto odstartovala kampaň Všichni jsme soukromníci.

„Jde o kampaň aktivních lidí, kteří se odmítají smířit se současným vývojem směrem k nesvobodě, regulokracii a vyčerpávající byrokracii. Naším primárním cílem nejsou mandáty, kampaní chceme zmobilizovat co nejvíce schopných lidí. Nelze čekat, až se změní politická reprezentace. Je potřeba jednat hned,“ uvedl již dříve předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer.

Více na www.soukromnici.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Školení ke GDRP pomůže zejména obcím 1. a 2. stupně

15:41 Hejtman Půta: Školení ke GDRP pomůže zejména obcím 1. a 2. stupně

V budově krajského úřadu proběhlo školení k GDPR.