Balaštíková (ANO): Škola moderní demokracie

26.10.2022 6:37

Slepenec pěti vládních stran se sice vymezuje proti opozici jako slepenec demokratický, ale za posledních pár týdnů nám předvedla, jak si tu demokracii ve skutečnosti představuje.

Balaštíková (ANO): Škola moderní demokracie
Foto: archiv poslankyně
Popisek: poslankyně Margita Balaštíková (ANO)

Slepenec pěti vládních stran se sice vymezuje proti opozici jako slepenec demokratický, ale za posledních pár týdnů nám předvedla, jak si tu demokracii ve skutečnosti představuje. Rozhodně to není vláda celé země, ale jen těch spoluobčanů, kteří s ní souhlasí, nic jí nevyčítají a se vším jsou spokojení. Sice jich ubývá, ale to nevadí - všichni ostatní jsou zakuklení putinovci, rusofilové, případně naivní idioti, kteří podlehli nepřátelské propagandě.

Anketa

Chcete, aby Andrej Babiš osobně kandidoval na prezidenta republiky?

75%
19%
hlasovalo: 18616 lidí

Kdo je uznán jako demokrat, musí se smířit s tím, že tato vláda před volbami zneužila své postavení k projevu premiéra, v kterém kromě propagandy nebyla žádná důležitá informace. Musí skousnout i to, že tato vláda pozdržela před volbami rozesílání faktur za energie, které přišly statisícům domácností hned poté, co vhodili své volební lístky do uren. Tato vláda zatajila trapnou situaci, kterou způsobila v Bruselu, když se zjistilo, že naši drobní farmáři porušují unijní směrnice a používají zakázané názvy svých výrobků.

Hned po volbách přišla tato vláda s dalším zvýšením schodku státního rozpočtu, který evidentně měla připravený už před volbami. Zavádí válečnou daň a přiznala se k tomu také až po volbách. Do rozpočtu nezahrnula náklady na zastropování cen energií, prostě všechno, co by mohlo volby ovlivnit, zmizelo za plentou a objevuje se až nyní. Jedná se ovšem o informace, na které měla veřejnost právo, pokud bychom ovšem měli skutečně demokratické zřízení a demokraticky vládnoucí vládu.

To, co tato vláda předvádí, je jakási nová, moderní demokracie, která však do hry vrací staré komunistické heslo: Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Článek byl převzat z Profilu Margita Balaštíková

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ramzer (ODS): Frýdlant připravuje doplnění chodníků v ulicích Hejnická a Jizerská

14:58 Ramzer (ODS): Frýdlant připravuje doplnění chodníků v ulicích Hejnická a Jizerská

Výrazné zvýšení bezpečí chodců u hlavní silnice v oblasti splavu, pivovaru a tenisových kurtů si sli…