Balcarová (Piráti): Přes dvě třetiny lidí v ČR trpí znečištěním ovzduší a situace se zhoršuje

08.11.2018 21:58

Evropská komise chce zlepšit koordinaci boje s emisemi a upozorňuje na dlouhodobá porušování pravidel v oblasti ochrany ovzduší. Proto stojí za veřejnou debatou Clean Air Dialogue, která se dnes pořádala v Evropském domě v Praze.

Balcarová (Piráti): Přes dvě třetiny lidí v ČR trpí znečištěním ovzduší a situace se zhoršuje
Foto: pirati.cz
Popisek: Dana Balcarová (Piráti)

Evropská komise chce zlepšit koordinaci boje s emisemi a upozorňuje na dlouhodobá porušování pravidel v oblasti ochrany ovzduší. Proto stojí za veřejnou debatou Clean Air Dialogue, která se dnes pořádala v Evropském domě v Praze, a které jsem se také zúčastnila. I přes všechno, co na debatě zaznělo, zůstávají stále nezodpovězené otázky.

Podle zprávy o životním prostředí za rok 2017 bylo loni znečištěním ovzduší zasaženo 68 procent obyvatel, což vedlo k předčasným úmrtím 5700 lidí. To je dokonce ještě horší situace než v roce 2016. Na znečištění ovzduší upozorňuje i nedávno vydaná zpráva OECD. Piráti mají odvahu prosazovat i nepopulární kroky, jako je vyšší zdanění uhlí, přijetí antifosilního zákona a dodržování emisních limitů velkých uhelných elektráren a průmyslových podniků. A měli bychom také pomáhat domácnostem přejít na alternativní paliva. Bezbolestné to nebude, ale stavíme se k problému znečištění ovzduší čelem. Průběžně vedeme dialog nejenom s experty, ale i s širokou veřejností.

Dana Balcarová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka (ČSSD): Na covid nesmí doplácet zaměstnanci

16:17 Onderka (ČSSD): Na covid nesmí doplácet zaměstnanci

Komentář na facebookovém profilu k akci Férová práce