Barák (STAN): Kraj Vysočina „narovnává zatáčky“

07.09.2015 7:25

V těchto dnech Kraj Vysočina ve spolupráci s Městem Třebíčí dokončuje investiční akci za 100 milionů korun, nazvanou narovnání silnice II/360, ulice Rafaelova – Pocoucov. Celý projekt je financován Krajem Vysočina s přispěním ROP Jihovýchod.

Barák (STAN): Kraj Vysočina „narovnává zatáčky“
Foto: STAN
Popisek: Jaromír Barák

S tím, jak se toto dílo blíží ke konci a je vidět jeho skutečná podoba, je čím dál tím méně pochopitelné, proč vůbec vzniká. O tom, že by se dopravní situace v Pocoucově měla řešit obchvatem obce, se diskutuje mnoho let. Pocoucovští napsali mnoho petic, v roce 2006 dokonce na podporu obchvatu několikrát zablokovali provoz na silnici procházející středem obce. Řada krajských i třebíčských politiků jim řešení slibovala, Pavel Heřman se i díky podpoře obchvatu Pocoucova stal v roce 2010 starostou.

O skutečných důvodech, proč byl tento nesmyslný projekt po dlouhých letech odkladů schválen těsně před komunálními volbami v roce 2014, se pouze spekuluje. Jednou z diskutovaných variant je, že ČSSD, která ovládá kraj, chtěla dokázat schopnost „dotáhnout“ peníze i do Třebíče za příslib účasti ve vedení města. A ČSSD se skutečně po volbách stala součástí vládnoucí třebíčské koalice.

Občany Pocoucova tedy čekají neradostné vyhlídky na auta přijíždějící k obci po „narovnané“ silnici mnohem vyšší rychlostí. Jejich bezpečnosti příliš nepomůže ostrůvek na vjezdu do obce ani zpomalovací semafor, který v obci funguje již nyní. Nejhorším důsledkem nynější krajské investice je však fakt, že obchvat Pocoucova se ocitnul v nedohlednu. Obyvatelé obce budou stále trpět vysokou intenzitou dopravy a napojení Třebíče na dálnici D1 nebude kvalitnější ani rychlejší.

Jaromír Barák
předseda krajského výboru STAN Kraje Vysočina
opoziční zastupitel Třebíče

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Baxa: Nechci zpřísňovat opatření v kultuře kvůli omikronu

9:15 Ministr Baxa: Nechci zpřísňovat opatření v kultuře kvůli omikronu

Aktuální fungování kulturních institucí v sevření pravidel kolem covidu, legislativní priority i roz…