Baránek (Soukromníci): Ministr Havlíček selhal a zařízl malé podnikání

25. 12. 2020 13:19

Dopis ministrovi průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi

Baránek (Soukromníci): Ministr Havlíček selhal a zařízl malé podnikání
Foto: archiv
Popisek: Rudolf Baránek
reklama

Vážený pane ministře,

od března letošního roku statisíce soukromníků z nespočtu oborů podnikání téměř denně sledují v přímém přenosu Vaše nehorázné sliby a mystifikace. Bez uzardění slibujete podporu OSVČ, drobným, malým a středním soukromníkům, kterým vláda České republiky, ve které sedíte na několika židlích, svým usnesením zabránila z moci úřední v podnikání.

Z Vašich úst se na posluchače sypou miliardy korun, kterými Vaše vláda už podpořila postižené firmy. Není to pravda!!! Vámi vyhlašované podpůrné programy jsou byrokraticky velmi složité, v mnoha případech nedostupné, zapomínáte v nich na celé skupiny a jsou finančně nedostatečné!! Vše vyvrcholilo před pár dny, kdy jste oznámil „odškodnění“ hospodským a hoteliérům.

Po 10 měsících devastace tohoto oboru, na kterém máte svou velkou zásluhu, chcete „odškodnění“ vypočítávat přes počet zaměstnanců a ne procentem z loňských tržeb jako je tomu v Rakousku, Německu atd. Jsem přesvědčen, že když se Vám živnostníci nepodařili zlikvidovat přes EET a kontrolní hlášení, vidíte teď ideální příležitost.

Dne 16. prosince 2020 je to přesně 31 let, kdy 16. prosince 1989 bylo založeno na Žofíně velmi silné Sdružení československých podnikatelů, které v prvních 6 letech působení prosadilo základní předpoklady pro rozvoj svobodného podnikání. Kdyby v té době byli ve vládě, ať už federální nebo české, ministři Vaší úrovně, ještě dnes by zde byla většina státních podniků, JZD a Státních statků. Soukromníci by mohli mít stánek a prodávat vafle a palačinky.

Rudolf Baránek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Komerční linkoví autobusoví dopravci dostanou podporu, vyčleněna je stovka milionů

8:38 Ministr Havlíček: Komerční linkoví autobusoví dopravci dostanou podporu, vyčleněna je stovka milionů

Ministerstvo dopravy spustilo program na podporu podnikatelů v komerční autobusové dopravě COVID-BU…